SİSAY Genç Yetenek Ödülü Hayat Van Eck’a

Bodrum Türk Filmleri Haftası 20-27 Eylül tarihleri arasında gerçekleşiyor. Etkinlikler kapsamında SİSAY Ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

SİSAY Genç Yetenek Ödülü Hayat Van Eck’a verildi. 20 Eylül’de başlayan 9. Bodrum Türk Filmleri Haftası devam ediyor.  27 Eylül 2019 tarihinde tamamlanacak olan etkinlikte vizyona girmeden önce yeni sezon filmlerinin tanıtımları yapılıyor. Birbirinden güzel Türk filmleri gösteriliyor. 

9. Bodrum Türk Filmleri Haftası’nda Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği (SİSAY) ödülleri töreni yapıldı. Bodrum Türk Filmleri Haftası, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Sinema Genel Müdürlüğü destekleri ile Bodrum Sinema ve Kültür Derneği, Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği (SİSAY) ile Magazin Gazetecileri Derneği (MGD) tarafından düzenleniyor.

SİSAY Ödülleri töreni 20 Eylül Cuma akşamı Bodrum İskele Meydan’ında gerçekleştirildi. Gecenin sunuculuğunu Hakan Bilgin yaptı. Gani Müjde’nin söyleşileri ile gece tat kattı. CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Kos Belediye Başkanı Magazin Gazetecileri Derneği (MGD), Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği (SİSAY), SİSAY Emek Ödülü alan isimler, Naim, Dijital Esaret, Hareket Sekiz, Baba Parası ile Kosova filmlerinin oyuncuları, çok sayıda yönetmen, yapımcılar ve basın mensubu ödül törenine katıldı. 

SİSAY Başarı Ödülü Ali Sunal, İlker Ayrık, Murat Cemcir, Ahmet Kural ve Onur Atilla’a verildi.

SİSAY Onur Ödülü Birol Güven ve Mustafa Uslu’ya takdim edildi. 

SİSAY Basın Özel Ödülü Ali Eyüboğlu’na, SİSAY Emek Ödülü Hakan Bilgin’e değer bulundu. SİSAY Genç Yetenek Ödülü, sezonda vizyona girecek olan Türk Herkülü Naim Süleymanoğlu filminin başrol oyuncusu olan ise Hayat Van Eck’a verildi. Hayat Van Eck, filmde Haim Süleymanoğlu’nu canlandırıyor. 

Her yıl Türk filmlerini Bodrum ve Yunanistan’ın Kos (İstanköy) Adası’nda buluşturan Ege’nin en keyifli etkinlikleri arasında yer alan “Bodrum Türk Filmleri Haftası”, bu yıl 20-27 Eylül tarihleri arasında gerçekleşiyor.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.