Soğuk Savaş filminin konusu ve fragmanı

Soğuk Savaş filmi vizyona girdi. Soğuk Savaş filminin fragmanı yayımlandı. Soğuk Savaş filminin konusu 1950’li yılların Polonya’sında geçiyor. İmkansız bir aşk macerası soğuk savaş yıllarının içinde yaşanıyor.

Soğuk Savaş filminin konusu ve fragmanı

Soğuk Savaş filminin konusu ve fragmanı sinema severlerin şu sıralar en çok merak ettikleri arasında. Vizyona yeni giren siyah beyaz filmin yönetmeni Pawel Pawlikowski.

Soğuk Savaş filmiyle Pawel Pawlikowski bu yıl Cannes’dan En İyi Yönetmen ödülünü kazandı. Pawel Pawlikowski “Ida” adlı filmiyle de En İyi Yabancı Film Oscar Ödülü’nün sahibi olmuştu. Ödüllü bir yönetmen Pawel Pawlikowski. 

Başrollerde Joanna Kulig ve Tomasz Kot rol alıyor. Her iki oyuncunun da filmdeki performansları izlenmeye değer. 

Polonya halk şarkısı “Dwa serduszka” fragmanda seyirciye ulaşıyor. Dünyanın en güzel ağıtlarından biri “Dwa serduszka”.  Soğuk Savaş filmindeki şarkıyı, ağıtı aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

 

Gelelim Soğuk Savaş filmine. 

Soğuk Savaş filminin konusu

Zula ve Wiktor sevgi dolu iki insan. Güzel kadın, yakışıklı adam… Film İkinci Dünya Savaşı sonrası dünyanın ikiye bölündüğü soğuk savaş yıllarında geçiyor. Yıl 1950. 

Savaştan geriye kalan harabe bir Polanya’da karşılaşır Zula ve Wiktor. Geçmişleri de karakterleri de farklı olan kahramanlarımız birbiriyle asla anlaşamayacak iki insandır.

Ancak kader yollarını ayrılmayacak şekilde birbirine bağlamıştır.

Zula ve Wiktor iki güzel insan. İmkansız bir aşkın iki kahramanı olarak beyaz perdeye geliyorlar.

Yıllara yayılan, tutkulu ve şiddetli bir aşkın temsilcileri onlar. Zula ve Wiktor’un aşk hikayesi Polonya, Berlin, Yugoslavya ve Paris’in sokaklarında ve odalarında geçiyor.

Film, 1950’li yılların Polonya, Berlin, Yugoslavya ve Paris’inin soğuk savaş atmosferinin fonuna sahip. Politik görüş, kişilik özellikleri ve kaderin cilveleriyle iki aşık imkansız zamanlarda geçen imkansız aşk hikayesi ile karşımıza geliyorlar. 

Bu aşk hem onlarda hem de izleyenlerde soğuk savaşın izlerinden daha derin yaralar bırakıyor.

İkisinin de hayatları farklı. İmkansız aşkın iki kahramanı müzik ve dans ile bir yere kadar birleşiyorlar. Aşklarını müzik ve dans bir yere kadar bir arada tutuyor.

Sanatın koruyamadığı anlar da oluyor. İşte o anlarda devreye o dönemin en baskın duygularından düşmanlık giriyor.

Soğuk Savaş filminin fragmanı

Soğuk Savaş (Cold War) filminin fragmanı yayımlandı. Fragmanda Zula’nın şarkısını dinliyoruz. 

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.