Stephen King’in bir romanı daha sinemaya uyarlanıyor

13.05.2020
A+
A-

Stephen King’in bir romanı daha sinemaya uyarlanıyor. Gerilim ve korku türü romanların dünyaca ünlü yazarı Stephen King’in “Revival” adlı romanı sinemaya uyarlanacak.

Revival, korku filmlerinin yönetmeni olarak tanınan Mike Flanagan tarafından sinemaya taşınacak. Filmin senaryosu da yönetmenliği de Mike Flanagan üstlenecek.

Revival romanını konusu

Stephen King’in Revival adlı romanı, 2014 yılında okurlarla buluşmuştu. Romanda, bir uyuşturucu bağımlısının hikayesi yer alıyor. Kasabaya gelen yeni bakan, ayrılmış olduğu karısı ve görmediği oğlu ile yeniden iletişime geçmeyi takıntı haline getirmiştir. Charles Jacobs’ı kasabada herkes sevmeye başlar. Tabii eski karısı ve oğlu hariç. Kasabada Jacobs ve oğlunun başına korkunç şeyler gelecektir. Bu sırada hikayenin odağı tüm bu olayları gözetleyen Jamie Morton’a geçer ve olay H.P. Lovecraftvari bir korku dizisine dönüşür.

Revival’ın yönetmen koltuğuna; Gerald’s Game, The Haunting of Hill House, Doctor Sleep gibi korku türündeki yapımlarla tanınan

Mike Flanagan, Revival’in senaryosunu kaleme alacak. Aynı zamanda filmin yönetmenliğini de üstlenecek. Flanagan, Gerald’s Game, The Haunting of Hill House, Doctor Sleep gibi korku türündeki yapımlarla tanınıyor. 

Başarılı yönetmenin ayrıca Midnight Mass isimli korku dizisini çekmeye hazırlandığı bilinenler arasında yer alıyor. Tüm bunlardan önce Netflix yapımı The Haunting of Hill House’un yeni sezonu The Haunting of Bly Manor izleyicilerle buluşacak.

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.