Temel Reis animasyon filmi geliyor

13.05.2020
A+
A-

Temel Reis animasyon filmi geliyor. Dünya çizgi film tarihinin en ünlü kahramanları listesinde üstlerde bulunan Temel Reis şimdi animasyon film olarak sinemaya geliyor.

Temel Reis animasyon filminin yapımcısı King Features Entertainment şirketi resmi duyurusunu yaptı. Emmy ödüllü yönetmen Genndy Tartakovsky ile birlikte yeni bir Temel Reis filminin seyirciyle buluşturulacağını açıkladı. Böylece orijinal adı Popeye olan Temel Reis karakteri animasyona konu olacak.

Uzun metrajlı bir animasyon film olarak beyazperdeye düşecek olan Temel Reis, tek boyutlu halden animasyona dönüşünce bakalım çok sevilecek mi? 

Temel Reis, ilk kez 1929 yılında çizgi roman olarak dünyaya geldi. Temel Reis’in yaratıcısının E.C. Segar olduğunu hatırlatalım.  Ispanak yiyerek güçlenen Temel Reis karakterini konu alan çizgi romanlar daha sonra kısa çizgi filmler halinde Paramount Pictures bünyesinde Popeye animasyon serisi oldu. 

Yıllar sonra çizgi filmler MGM Stüdyoları bünyesine geçti ve o şekilde yayınlanmaya devam etti. 1980 yılında Robin Williams ve Shelley Duvall başrolüyle bir film hayata geçirildi.

ETİKETLER:
Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.