Steven Spielberg Netflix Oscar savaşı

05.03.2019
A+
A-

Dünyaca ünlü yönetmen Steven Spielberg, Oscar Akademisi üyesi olarak Netflix yapımlarının Oscar’da değil Emmy’de yarışmaları gerektiğini savunuyor.

Steven Spielberg Netflix Oscar savaşında sinema dünyası ünlü yönetmene destek vermedi. Oscar’lı yönetmen Steven Spielberg,  Netflix filmlerinin Oscar’dan çıkarılmasını istiyor.

Spielberg, Akademi Yöneticiler Toplantısı’nda açıklayacağı planına destek arıyor. Ancak ünlü yönetmen aradığı desteği henüz bulamadı. Aksine sinema dünyasının tepkisini çekti.

Spielberg’in tepkisine Netflix’ten yanıt geldi. 

Amerikan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi üyelerinden olan ünlü yönetmen Steven Spielberg, Netflix’e karşı net olarak tavrını koydu.

Steven Spielberg Netflix’e karşı Oscar savaşını açtı. Ama şu anda Akademi’de Spielberg yalnız kalmış gibi… Netflix’i Oscar’da engelleme planı, sinemacıların tepkisini çekti.

Kural değişimi konusunda Akademi’ye teklifte bulunmayı planlayan Spielberg, Netflix filmlerinin Oscar’da değil Emmy’de yarışmalarını savunuyor. 

Planını Akademi Yöneticiler Toplantısı’nda açıklayacak olan ünlü yönetmen, fikrinin destek bulmasını umuyor. 

Spielberg’in tepkisi yeni değil

Üç Oscar ödüllü yönetmen Spielberg, geçmişte de Netflix hakkında şikayetçiydi.  Ünlü yönetmenin ilk çıkışı, 2017 yılında “13 th” adlı Netflix belgeselinin Oscar kazanmasıyla oldu. Steven Spielberg, daha o zaman itiraz etmişti. 

Spielberg, Netflix yapımları televizyon filmi kategorisinde yarışmalı. Ünlü yönetmene göre de Netflix filmleri, sırf adaylık koşullarını karşılamak için vizyona sokuluyor. 

91. Oscar Ödülleri’nden sonra Spielberg sesini daha da yükseltti. Roma filminin Oscar’da öne çıkması da bu tepkisine güç verdi. .

Spielberg’in yürüttüğü ‘kampanyaya’ karşı Netflix’ten cevap geldi. Netflix resmi Twitter hesabından “Biz sinemayı seviyoruz” dedi.

Netflix, sevdikleri başka şeyler olduğunu da belirterek bunları da şu şekilde sıraladı: “Satın almaya her zaman gücü yetmeyen insanlar için ya da sinema salonu olmayan yerlerde yaşayan insanlar için erişilir olmak. Aynı anda her yerde, herkesin piyasaya çıkanlardan [film/dizi] hoşlanmasına izin vermek. Film yapımcılarına, sanatlarını paylaşmak için daha fazla yol sunmak. Bunlar birbirini dışlayan şeyler değil.”

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.