Suç ve Ceza Film Festivali ödülleri sahiplerini buldu

9. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali ödül töreni yapıldı. Festivalde, Uluslararası Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması “En İyi Film Ödülü”nü, “Batmadan” filmi aldı.

Suç ve Ceza Film Festivali ödülleri sahiplerini buldu. 9. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali ödül töreni Cemal Reşit Rey konser salonunda yapıldı. Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması en iyi film ödülünü “Batmadan / Buoyancy” filmi kazandı.

9. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali “Herkes İçin Adalet” temasıyla gerçekleştirildi.

Uluslararası Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması “En İyi Film Ödülü”nü, “Batmadan” filmi aldı. Filmi yönetmeni Rodd Rathjen ödülünü jüri başkanı Zuhal Olcay’dan aldı. Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması Jüri özel ödülü ise “Küçük Şeyler / La Belle Indifference” filmine gitti. Ödülü jüri üyesi Sahraa Karimi’den alan Kıvanç Sezer festivalin yöneticilerine ve emekçilerine teşekkür etti.

Yönetmen Rodd Rathjen ödülünü jüri başkanı Zuhal Olcay’dan aldı.

Filmin başrol oyuncularından Başak Özcan’a ise bu yıl ilk defa “Jüri Özel Takdiri” sertifikası verildi.
Altın Terazi Kısa Film Proje Yarışması En İyi Senaryo : “Peripetia / Peripeteia” ile Merve Gezen’e verildi.
Altın Terazi Kısa Film Proje Yarışması jüri özel ödülü ise “İtham / Accusation” ile Melih Bilici’ye verildi.
Kısa Film Seyirci ödülü ise “Eksik / Lack” ile Volkan Budak’ın oldu.
Her yıl seyirciler tarafından oylama sistemiyle verilen “Habertürk Seyirci Ödülü”nü “8 Numaralı Jüri Üyesi” filmi kazandı. Oy kullananlar arasında yapılan çekilişle de bir dahaki festival için 3 izleyici istediği filmi ücretsiz seyretme hakkını kazandı.

Öğrenci Jürisi Ödülü ise “Hapishane Müdürü / Sorkhpoust / The Warden”ne verildi.

9. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali, bir hafta boyunca hem akademik toplantılarda hem de salonlarda sinemaseverleri ağırladı. Bu yıl ilk kez düzenlenen ve danışmanlığı Zeynep Atakan tarafından yapılan VisionIST “Endüstri Günleri”nde ise sinema profesyonelleri üç gün boyunca bir araya getirilerek bir ilk gerçekleştirildi.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.