Şükran Kozalı Hafifletilmiş Bir Tutunamayan romanı okurlarla buluştu

Şükran Kozalı yeni romanı Hafifletilmiş Bir Tutunamayan ile okurlarıyla buluşuyor. Mona Kitap’tan çıkan roman ‘tutunamayan’ kadının gerçekerini anlatıyor.

Şükran Kozalı Hafifletilmiş Bir Tutunamayan romanı okurlarla buluştu. Mona Kitap’tan çıkan “Hafifletilmiş Bir Tutunamayan” adı roman raflarda yerini aldı. 

Türk edebiyatının kült romanlarından Tutunamayanlar, Şükran Kozalı‘ya ilham kaynağı oldu. Odalarda sıkışmış, nefes alamayan kadınların gerçeklerini okurlara aktardı. 

Şükran Kozalı’nın Hafifletilmiş Bir Tutunamayan romanında Selin, toplumun istediği, benimsediği bir kadın karakteridir. Selin’in eşi milletvekilidir. Selin’in içindeki tutunamayanlar romana yansıyor. Selin, kocasının tıpkı Charlie Chaplin gibi dans etmesini arzulamaktadır. Ancak o bir milletvekilidir ve Ankara’nın yoğun siyasi gündeminde dansa ayıracak vakti yoktur. Boran, Selin’in milletvekili eşi… Boran’ın romantizme de dansa da zamanı ayırmaz. Siyaset, politika önceliğindedir. 

Selin, yağmurlu geçişler, karların pisliği, güneşin kırgın kızgınlığı ama en çok da “tutunamamak” onun sağlığını ve evliliğini tehdit etmeye başladığında, bir değişim yapma zamanı geldiğini hisseder.

“Sevginin, aşkın tadına yeniden bakmalı, ahlak sorununu Selin’e bırakmalıydım. İnsan olarak çok eksiğim vardı. Her şey yarım bırakılmıştı hayatımda; çocukluk, ergenlik, gençlik, evlilik, annelik… Ama ben bütün bu olanları hayra yorulan bir rüya gibi gördüm.”

Selin, hayata yeniden başka türlü karışmaya hazırdır. Bir hesaplaşmadır bu. İlk iş olarak yalnız kendisine ait bir evi olmasına ve içini mahremiyetiyle döşemeye karar verecektir.

Sayım Çınar
Sayım Çınar
Kitap dünyasının nabzını tutuyor. Yazar ajanı. Edebiyatımıza yeni yazarlar kazandırıyor. Aynı zamanda tam bir gezgin. Dünyayı gezmeyi, yeni kültürler tanımayı seviyor. Sinema, film festivallerinin vazgeçilmez isimlerinden. İletişim: sayimcinar@gmail.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.