Süleyman Brina ödülü tiyatro sanatçısı Orhan Kurtuldu’ya

10.02.2019
A+
A-

Kosova ve Balkanlar’da olduğu kadar uluslararası alanda da saygın bir yere sahip olan Uluslararası Süleyman Brina Balkanlar Türk Kültürü Hizmet Ödülleri’ne değer bulunanlar açıklandı.

Süleyman Brina ödülü tiyatro sanatçısı Orhan Kurtuldu’ya

Süleyman Brina ödülü tiyatro sanatçısı Orhan Kurtuldu’ya değer bulundu. Kosova Türkleri’nin önde gelen aydınlarından Süleyman Brina adını yaşatmak için düzenlenen Uluslararası Süleyman Brina Balkanlar Türk Kültürü Hizmet Ödülleri sahiplerini buldu.

Bu yıl 21. ve 22’ncisi aynı zamanda değerlendirilen ödüller için Mayıs ayında tören düzenlenecek.

Süleyman Brina, 1994 yılında hayatını kaybetti. Kosova Türkleri’nin kültür sanat hafızasındaki değerli isimlerden olan Süleyman Brina, Tan Gazetesi’nin kurucuları arasındaydı. Tan Gazetesi’nin ilk müdürü ve sorumlu yazarı olan Süleyman Brina’nın anısı için Uluslararası Süleyman Brina Balkanlar Türk Kültürü Hizmet Ödülleri düzenleniyor.

Uluslararası Süleyman Brina Balkanlar Türk Kültürü Hizmet Ödülleri, Kosova ve Balkanlar’da olduğu kadar uluslararası alanda da saygın bir yere sahip. 

Bu sene Uluslararası Süleyman Brina Balkanlar Türk Kültürü Hizmet Ödülleri’nin 21. ve 22’ncisi değerlendirildi.

21.Uluslararası Süleyman Brina Balkanlar Türk Kültürü Hizmet Ödülleri’ne layık görülen isimlerden biri de Çorlulu Devlet Tiyatroları Sanatçısı ve yönetmen Orhan Kurtuldu oldu.

Başkanlığını Zeynel Beksaç’ın yaptığı seçici kurul Uluslararası Süleyman Brina Balkanlar Türk Kültürü Hizmet Ödülleri’nin 21. ve 22’ncisinin sahiplerini belirledi.

21. Uluslararası Süleyman Brina Balkanlar Türk Kültürü Hizmet Ödülleri’nin sahipleri: 

Mehmet Nuri Parmaksız, Aynur Kaplan, Soner Özbilen, Orhan Kurtuldu, Seyhan Yakubi, Atilla Klinçe 

22. Uluslararası Süleyman Brina Balkanlar Türk Kültürü Hizmet Ödülleri’nin sahipleri: 

Vefki Hasan Özgün, Birsen Gota, Raif Kırkul, Dr. Taner Güçlütürk, Gülşen Bölükbaşı, Fikret Refeya 

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.