Kitap dergi gazete sıfır KDV ile satılacak

Kitap, dergi ve gazetede KDV sıfır olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, süreli yayınlarda yayınevinin de satıcının da sıfır KDV ile satış yapacağını söyledi.

Kitap dergi gazete sıfır KDV ile satılacak

Kitap dergi gazete sıfır KDV ile satılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuyla ilgili açıklamayı bugün yaptı. Erdoğan, AKM’nin yerine yapılan yeni kültür merkezinin temel atma töreninde konuştu.  

Yaptığı konuşmada, kitap ve süreli yayınlarda KDV’nin sıfıra düşürüleceğini söyledi. Erdoğan şöyle konuştu: “Kitap ve süreli yayınlarda KDV oranı sıfıra düşürülmesi için çalışmaları yapıyoruz. Bu oran hem yayıncıları hem satıcıları kapsayacak. Fiyatlar düşünce herkesin kitap alma imkanı olacak. Kitap, dergi, gazetede KDV olmayacak.”

Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalara göre süreli yayınlarda KDV oranının sıfıra düşürüldüğü açıklanmıştı. Ancak yayınevlerinin sıfır KDV ile sattığı kitap, kitabevinden tüketiciye yine KDV eklenerek satılıyordu. Bu konuda itirazlar gelmişti. 

Şimdi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasına göre kitapta KDV sıfıra indi. Yine aynı açıklamaya göre gazetede KDV sıfıra indi. Süreli yayınlar arasında yer alan dergiler de KDV’siz olarak okura ulaşacak. 

Rami Kışlası kütüphane olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında Rami Kışlası’nın da kütüphaneye dönüştürüleceğini açıkladı. Bayrampaşa’daki tarihi Rami Kışlası’nın modern bir kütüphaneye dönüştürüleceğini belirten Erdoğan, İstanbul’un en büyük kütüphanesinin yapılacağını belirtti. Kütüphanede hedeflenenin ise 6 milyon cilt kitap olduğunu Cumhurbaşkanı sözlerine ekledi.

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.