Sumru Yavrucak yüzüncü oyun pastasını kesti

06.12.2016
A+
A-

Sumru Yavrucak sahnede pasta kesti. Sumru Yavrucak, kapalı gişe oynadığı “Shirley” adlı tek kişilik oyunu 100’üncü kez sahneye koydu.

Sumru Yavrucak yüzüncü oyun pastasını kesti

Ünlü oyuncu Sumru Yavrucak yüzüncü oyun pastasını sahnede pasta kesti. Kapalı gişe oynadığı “Shirley” adlı tek kişilik oyunu 100’üncü kez sahneye koyan Sumru Yavrucak, kutlama yaptı. Akasya Kültür Sanat’ta sahnelenen oyunda hayranları ile buluşan Sumru Yavrucak, duygu dolu bir an yaşadı. 

Üç ayrı şehirde üç kez oynadıktan sonra ayağının tozu ile AKS’de hayranları ile buluşan usta oyuncu ‘Shirley’in 100. oyununu sahnede pasta keserek kutladı.

Sumru Yavrucak, şiddetli böbrek ağrısan rağmen o gün yine sahnedeydi. Oyununu sergiledi ve “Ne mutlu bana ki oyunlarım çok uzun soluklu oluyor. Bundan önceki oyunum ‘Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesi’nde 270 kez sahneye çıktım. Daha önce on yıl oynayan ‘Yaşar Ne Yaşar Ne yaşamaz’ ve ‘Abdülcanbaz’ gibi oyunlarım var. Halkla buluşmanın sonucunda ortaya çıkan sayılar bunlar. Halkın ihtiyacı ile oyuncunun ihtiyacının doğru kesiştiği noktada oyun tutuyor. Shirley’in sırrına gelecek olursak seyircilerin yüzde 80’ine yakın kadın izleyici potansiyeli var. O yüzde 80’in yüzde 60’ı da Shirley. O nedenle oyuna çok talep oluyor” dedi.

“No 309” adlı dizinin setine haftada üç gün ayırdığını belirten Yavrucuk, haftada üç gün tiyatro sahnesine çıkıp bir gün tatil yaptığını bu yüzden sinema için vakit ayıramadığını söyledi.

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.