Sunay Akın ve Nürnberg’deki heykel

Şair, yazar Sunay Akın, Almanya’da Nürnberg’de bir heykelden çok etkilendi. Sokakta karşısına çıkan bu heykelle ilgili instagram hesabından ilgi çekici bir paylaşımda bulundu.

Almanya’da bir etkinlik için bulunan Sunay Akın, Nürnberg sokaklarında dolaşırken işte bu heykele rastladı. Şair, yazar Sunay Akın, heykeli ve ona rastladığında içinden geçenleri instagram hesabından paylaştı. 

Sunay Akın, gece yarısı çıktığı yürüyüşte rastladığı heykelden çok etkilendiğini belirtiyor. Sunay Akın’ın paylaştığı yorumu şöyle:

Gece yarısı Nürnberg sokaklarında karşıma çıkan heykel… İnsanlığın halinden, cehaletten ve şiddet politikalarından o da çok etkilenmiş… Yüzyıllardır elden ele taşınan ve karanlığı aydınlatan ışıktan söz ettim ona… Bir taşı delenin suyun gücü değil, damlaların sürekliliği olduğundan… Müzeleri anlattım uzun uzun, kütüphaneleri… Ne mi oldu?.. Yerde dizlerinin üstüne çökmüş hüngür hüngür ağlıyordu… Kalktı oturdu, kendine geldi biraz… İşte, ben de bu fotoğrafı çektim o an ;))

Editör: Serdar Tunatürk

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.