Tacizle suçlanan yazarın intiharı

Yazar İbrahim Çolak (51) Ankara’daki evinde iddiaya göre kendisini doğalgaz borusuna asarak intihar etti. Twitter’da ‘Leylasalinger’ kullanıcı adlı kadın, İhtiyar Yayınevi sahibi yazar İbrahim Çolak’a taciz suçlamasında bulunmuştu.

Tacizle suçlanan yazarın intiharı ile edebiyat dünyasındaki “me too” hareketi yeni bir boyut kazandı. Hasan Ali Toptaş’ın taciz ifşa ve iddiaları ile başlayan sosyal medya tepkilerinde yeni yazarlar, edebiyatçılar da listeye ekleniyor. Bunlardan biri de İhtiyar Yayınevi sahibi yazar İbrahim Çolak oldu. Ancak yazar İbrahim Çolak bu iddiaları kaldıramayarak intihar etti. 

Tacizle suçlanan yazar İbrahim Çolak intihar etti. Hakkında taciz iddiaları ortaya atılan İhtiyar Yayınevi sahibi yazar İbrahim Çolak “İyi bir insan olmaktı dileğim, başaramadım. Bu saatten sonra eşimin, evlatlarımın yüzüne bakamam” şeklinde bir mesaj atarak intihar etti. AKP’li eski vekil Aydın Ünal, Çolak’ın intihar ettiğini ileri sürdü.

Yazar Hasan Ali Toptaş’la başlayan taciz iddiaları edebiyat dünyasında hızla yayılıyor. Çok sayıda kadın, sosyal medya üzerinden edebiyat dünyasından birçok isim tarafından maruz kaldıkları tacizleri anlattı. Sosyal medyada hakkında taciz iddiaları yayınlanan edebiyatçılardan İhtiyar Yayınevi sahibi yazar İbrahim Çolak intihar etti

Kendimi böyle bir sona hazırlamadım

İbrahim Çolak akşam 21.00 sıralarında kişisel Twitter hesabından, “Kendimi böyle bir sona hazırlamamıştım” ifadesiyle başlayan iki mesaj gönderdi:

“İyi bir insan olmaktı dileğim, başaramadım. Saatlerce, günlerce yazabilirim ancak bu hiçbir şeyi geri getirmez. Ben, şu saatten sonra eşimin, evlatlarımın, dostlarımın yüzüne bakamam.
Kimse tamamıyla suçlu değildir lakin başkalarına söylediğim, ‘kendimize yakışanı yapalım’ düsturunu kendim için tutamamış olmama gerçek bir pişmanlığım var. Beni seven, beni gözeten tüm dostlarıma, hassaten kahrımı çeken eşime ve evlatlarıma hayırla kalın diyorum.”

İbrahim Çolak’ın sosyal medyadan son mesajı…

Doğalgaz borusuna asarak

51 yaşındaki İbrahim Çolak  Ankara’daki evinde iddiaya göre kendisini doğalgaz borusuna asarak intihar etti. Twitter’da ‘Leylasalinger’ kullanıcı adlı kadın, İhtiyar Yayınevi sahibi yazar İbrahim Çolak’a taciz suçlamasında bulunmuştu.

AKP eski Milletvekili Aydın Ünal İbrahim Çolak’ın vefatını sosyal medya hesabından duyurdu. Ünal, “İbrahim Çolak dostumuzu, kardeşimizi kaybettik. Rabbim rahmetiyle muamele etsin. Başımız sağolsun” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER:
Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Yusuf55 dedi ki:

    ifşa edilen yazılarını twitterde okudum. okudumlarımsadece yazışmanın bir bölümüydü. adam bunları yazmış da, acaba kadın neler yazmıştı? intihar olayından sonra kadın hesabını silmiş, yani delilleri karatmış.
    kim ne derse desin, bu olay tuzak kokuyor. linç etme sevdalıları, önce kendi hatalarınıza, kusurlarınız, günahlarınıza bakın. ilk taşı günahsız olanınız atsın diyen sese kulak verin.