Tamer Karadağlı Altın Portakal töreninde Nihal Yalçın ile yaşadıklarını anlattı

03.08.2022
A+
A-

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde ödül konuşması sırasında Nihal Yalçın’a mimikleriyle tepki gösteren Tamer Karadağlı o an yaşananlar hakkında konuştu.

Tamer Karadağlı Altın Portakal töreninde Nihal Yalçın ile yaşadıklarını anlattı

Tamer Karadağlı Altın Portakal töreninde Nihal Yalçın ile yaşadıklarını anlattı. Oyuncu Tamer Karadağlı, Gökay Kalaycıoğlu’nun Ulusal Kanal’da yayınlanan Ulusal Masa programında çok önemli bir konuya açıklık getirdi. Karadağlı, 2021 yılında Altın Portakal Film Festivali’nde ödül alan oyuncu Nihal Yalçın’ın sahne konuşması sırasında yaptığı mimikler hakkında ilk kez konuştu.

Kimse o mimikleri neden yaptığımı sormadı

Tamer Karadağlı “Altın Portakal’da yaşananlarda bir art niyet var mıydı?” sorusuna şu cevabı verdi:  

“Kimse bana bu zamana kadar o mimikleri neden yaptığımı sormadı. Kameranın beni bu kadar yakın açıdan çektiğini bilmiyordum. Tabi ki de bir art niyetim yoktu hatta ödül alan hanımefendi çok beğendiğim bir oyuncuydu. Önce ödülü alıp sonra konuşma yapmak gerekir. Birçok insan ‘heyecandan oldu’ dedi ama Altın Portakal’da bunu bir gün önceden söylüyorlar. Siz o ödülü kazandığınızı bilerek gidiyorsunuz. Dolayısıyla da daha hazırlıklı olması gerekirdi”

Kadın ve erkeklere söylediklerine kaşımı kaldırdım 

Tamer Karadağlı, ödül konuşması sırasında Nihal Yalçın’ın bazı sözlerinden rahatsızlık duyduğunu söyledi. Karadağlı, kaşını kaldırma gerekçesini şöyle açıkladı: “

Orada kaşımı kaldırmamın nedeni oyuncunun hem kadınlara hem de erkeklere söylediklerindendi. Orada ‘demek ki bütün rakiplerim kötüymüş ki bu ödülü ben aldım’ dedi. Ben o esnada nasıl yani, ciddi mi? Herhalde böyle bir şey söylemedi diye düşündüm. O da benim yüzümde gösterdiğim tepkimdi. Şaşkınlığımı da mimiklerimle göstermiş olabilir.”

Ödülünü nazik bir şekilde verdim

“Oyuncu konuşmasında ‘Seneye de erkek dalında ödülü alacağım. Erkek oyuncu yok, mecburen erkeği de oynayıp alacağım’ dedi. Orası Altın Portakal Film Festivali. Bu benim baya tuhafıma gitti. Beş buçuk dakika konuştu. Arada durunca bende son derece nazik bir şekilde ödülünü verdim.”

Siyasi propaganda

“Orada ‘bu ödülü bana kim verdi?’ demesi bana seni tanımıyorum demek. Arkasında da ‘bana sus mu demek istediniz’ dediğinde ben son derece nazik ve saygılı bir şekilde ödülünüzle birlikte konuşun dedim. Ödülünle bile değil ödülünüzle birlikte konuşun dedim. Bu konunun bu kadar büyüyeceği hiç aklıma geldi. Ben ikinci günün sonunda konuşmak zorunda kaldım. Olay siyasi bir yere taşındı. O dönemde biraz siyasi propaganda olarak kullanıldığımı hissettim.”

O gün ne olmuştu

Geçtiğimiz sene düzenlenen 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nün sahibi olan Nihal Yalçın’ın ödül aldığı sırada Tamer Karadağlı, saatine bakarak ve çeşitli mimikler göstererek sıkıldığını belli eden tavırlar göstermişti. Hatta bir süre sonra ise dayanamayarak oyuncuya ödülünü uzatmıştı. Yalçın ise “Kim verdi ödülü? Sus mu dediniz? Artık sus mu diyorsunuz?” ifadelerini kullanarak tepki göstermişti. Günlerce konuşulan görüntülere siyaset ve sanat camiasından tepki yağmıştı.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.