Taner Ceylan sahtekar galericiyi sosyal medyadan duyurdu

Dünyaca ünlü İngiliz heykeltraş Tony Cragg, İstanbullu bir galericiye 450 bin Avrosunu kaptırdı. Aylardır parasını alamayan Tony Cragg’ın isyanını dünyaca ünlü ressamımız Taner Ceylan sosyal medya hesabından duyurdu. Şimdi merak edilen ise Tony Cragg’in parasını vermeyen galericinin kim olduğu….

Taner Ceylan sahtekar galericiyi sosyal medyadan duyurdu. Türkiye’nin dünyaca ünlü ressamlarından Taner Ceylan, sosyal medyadan paylaştığı “sahtekarlık” mesajıyla dikkat çekti. 

Biz “sahtekarlık” diyoruz ama hukuki dilde farklı bir anlama sahip olabilecek bir “alacak-verecek” meselesi sanat dünyasına bomba gibi düştü. Şimdi herkes Tony Cragg’in parasını vermeyen o galeriyi merak ediyor. Tony Cragg’in son sergilerini tek tek hatırlayan sanatseverler, Tony Cragg’in konuyu mahkemeye taşıyıp taşımayacağını da merak ediyorlar.

Yaşayan en pahalı Türk ressamlarından Taner Ceylan, dünyaca ünlü İngiliz heykeltraş Tony Cragg’in İstanbul’daki galericiden 450 bin Avrosunu alamadığını Instagram hesabından duyurdu. 

Türkiye’nin yaşayan en pahalı ressamlarından Taner Ceylan.

Tony Cragg, İstanbul’da eserleri çok satan sanatçılardan biri. Taner Ceylan’ın sosyal medya mesajından anlaşıldığına göre, ünlü heykeltraş Tony Cragg, satılan eserinin ödemesini İstanbul’daki galeriden tahsil edemedi. 

Taner Ceylan, Tony Cragg ile bir yemekte buluştuklarını belirterek şu mesajı paylaştı:

“Geçen aylarda heykeltraş T. Cragg ile yemekteyken İstanbulda çok popüler olduğunu sık sık heykelleriyle karşılaştığını söyledim. Bana; ‘Keşke buna ben de sevinsem. 450 bin Avromu alamıyorum İstanbullu galericiden’ dedi. Ya da Frieze Londra sanat fuarında yakama yapışan Türkiye’den alacaklı galerisi. Sanatçılar olarak burdan nasıl dışarıya açılırız derdindeyken şu hale bakın! Yazık çok yazık.”

Taner Ceylan, Instagram hesabından yaşanan olayı duyurdu.

Ünlü ressam Taner Ceylan mesajında sadece Tony Cragg’in yaşadığı polisiye-adli olayı değil bir başka galericinin de yaşadığını aktardı. 

Taner Ceylan, galericilerin yaptığı bu ‘sahtekarlık’ örneklerini duyururken üzüntüsünü “yazık çok yazık” ifadesiyle dile getirdi. 

ETİKETLER: ,
Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.