Taner Ceylan Türkiye’de olduğum için değerliyim

Taner Ceylan Türkiye’de olduğum için değerliyim, dedi. Dünyaca ünlü ressamımız Taner Ceylan, GQ Men Of The Year Ödülleri 2016 töreninde yaptığı derin mesaj içeren konuşmasıyla geceye damgasını vurdu.

Yaptığı resimlerle olduğu kadar sosyal gelişmelere gösterdiği duyarlılıkla bilinen Taner Ceylan, ödül konuşmasında Türkiye’yi, İstanbul’u vurgulayarak sanatındaki mekan ilişkisini belirtti. İstanbul ve Türkiye’nin kıymetine vurgu yaptı.

GQ Men Of The Year Ödülleri törenle sahiplerini buldu. GQ Men Yılın Sanat Ödülü dünyaca ünlü ressam Taner Ceylan’a verildi. Taner Ceylan ödülünü alırken sahnede dikkat çeken bir kısa konuşma yaptı. Sanatçının konuşması şöyleydi:

“Sadece resim yapıyorum. Bildiğim tek şey o. Başka hiç bir şey yapmadım. hayat sürprizlerle dolu. Nereden nereye. Sırf resim yaparak üstelik. Dünyanın her yerinde sergiler açıyorum. Kırmızı halılar seriliyor evet. Ben de şaşırıyorum ama… Türkiye’de olduğum için değerliyim atölyem İstanbul’da olduğu için değerliyim bunu farkettim. Onun için hep beraber üretmeye devam, diyorum.”

Editör: Cem Cengiz Yarar

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.