Taner Ölmez Barış Telli’nin hayatını canlandıracak

11.08.2023
A+
A-

Ampüte Futbol Milli Takımı’nın yıldızı Barış Telli’nin hayat hikayesi sinema filmi oluyor. “Hayatla Barış” adlı filmde Barış Telli rolünde Taner Ölmez rol alacak.

Taner Ölmez Barış Telli’nin hayatını canlandıracak. Ampüte Futbol Milli Takımı’nın yıldızı Barış Telli’nin hayat hikayesi sinema filmi oluyor. 

Mücadeleyle dolu bir hayat hikâyesi… “Hayatla Barış” adlı film için çalışmalar başladı. Filminin başrol oyuncusu Taner Ölmez oldu.

Barış Telli, küçük yaşta yaşadığı talihsiz kazadan dolayı hayalleri yok olan, ama mücadele etmekten bir an bile vazgeçmeyen paralimpik sporcu… 

Barış Telli’nin mücadele dolu hayatının anlatıldığı sinema filminde ünlü oyuncu Taner Ölmez rol alacak. 

Taner Ölmez ve Barış Telli, çekimlerden önce bir araya geldi. Barış Telli, proje henüz yokken hayatının film olması söz konusu olduğu zaman kendisini Taner Ölmez’in oynamasını çok istediğini belirtti.

Taner Ölmez ve Barış Telli çekimlerden önce buluştu

Barış Telli’den ders aldı 

Barış Telli, kendi hayat hikayesindeki mücadele azmini, başarıya giden yoldaki ruhu, inancı, kaliteli oyunculuğu ve fiziki benzerliği ile seyirciye çok iyi yansıtacağına olan inancının tam olduğunu ifade etti.

Taner Ölmez ise Telli’ye ‘Muhteşem bir sporcusun, bu umut dolu başarı hikayesini hayata geçirecek olmak benim için de ayrıcalık” dedi.

Barış Telli’den kanedyenlerin kullanımı, topa vuruş teknikleri, topla tempo arttırma gibi konularda ders alan Taner Ölmez’in bu zor anlarda pes etmeksizin çalışmalara devam etmesi ve Barış’ın azmini oryantasyon aşamasında dahi yakalamış olması gözlerden kaçmadı. Taner Ölmez’in ve Barış Telli’nin hikayeye olan inançları test çekimlerinde sahada ve ekipte büyük bir enerjiye sebep oldu.

Taner Ölmez, Barış Telli’den ders aldı.

Filmin müziği Fahir Atakoğlu’ndan 

“Hayatla Barış” filminin yapımcılığını Four Story Prodüksiyon üstlendi. Filmin yönetmen koltuğunda Ekin Pandır var. Senaryo Koray Yeltekin tarafından kaleme alındı. Filmin senaryo danışmanlığını ise Burak Göral yaptı.

Filmin müziklerinde Fahir Atakoğlu gibi kült bir ismin imzası yer alacak.

Hayatla Barış filminin çekimlerine 28 Ağustos’ta İstanbul’da başlanacak. Mekan seçimleri ve kostüm çalışmaları hızla devam eden filmin gerçeklik algısını pekiştirmek için bir bölümünün Barış Telli’nin memleketi Kırıkkele’de çekilmesi planlanıyor. Altı haftada bitmesi planlanan ve uluslararası standartlarda CGI teknolojisi kullanılacak filmin, Şubat 2024’te seyirciyle buluşması hedefleniyor.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.