Tarih Öncesinde Birlikte Sanat

Ressam Serap Başol, 37 eseriyle Nişantaşı ART 212 Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşuyor. Sergide Orta Asya içlerinden başlayan Tibet, Mısır, Anadolu üzerinden Avrupa’ya uzanan sanatın yolculuğu çizimler, boyalı resimler, simge ve semboller ile anlatılıyor.

Tarih Öncesinde Birlikte Sanat adlı sergi Serap Başol’un 37 eseriyle sanat severlerle buluşuyor. Sanat günümüzden ne kadar eskilere gider? Zamanın içinden çıkıp gelen resimler bize neler fısıldar? Sanatın birleştiren etkisi üzerimizde nasıl bir iz bırakır? Benzeri sorularla insanın tarih içinde doğa, kutsallık ve sanatla ilişkisi üzerine araştırmalarını sürdüren ressam Serap Başol, sanatseverleri son sergisinde gizemli bir yolculuğa çıkartıyor.

Tarih Öncesinde Birlikte Sanat adlı sergide Orta Asya içlerinden başlayan Tibet, Mısır, Anadolu üzerinden Avrupa’ya uzanan sanatın bu yolculuğu çizimler, boyalı resimler, simge ve semboller ile anlatılıyor. Serap Başol’un 37 eserinin yer aldığı sergi Nişantaşı ART 212 Sanat Galerisi’nde 02-15 Şubat tarihleri arasında izlenebilir. Geçmişteki yaratım sürecini örnek alan sergi boyunca izleyiciler de sanatın birleştirici duygularını tatmak ve kendi izlerini bırakmak üzere interaktif bir ortamda birlikte resim çalışabilecekler.

ART 212    Kadırgalar cad. 8-B Nişantaşı / İstanbul      Tel: 0212240 22 82

 

 

 

Editör: Pelin Çite

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.