Tarla Kuşuydu Juliet Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde

16.11.2021
A+
A-

Engin Alkan’ın hem oynayıp hem de yönettiği müzikli komedi ‘Tarla Kuşuydu Juliet’ Beşiktaş Belediyesi’nin Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde seyirciyle buluşuyor.

Tarla Kuşuydu Juliet Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde seyirciyle buluşuyor. Müzikli komedi oyunu “TarlaKuşuydu Juliet” Engin Alkan, Sevinç Erbulak, Fatih Al ve Mert Şişmanlar’ın rolleriyle sahneye geliyor. Engin Alkan aynı zamanda yönetmen koltuğunda oturuyor.  

“Tarla Kuşuydu Juliet”, aşkın yüceliğine kapılıp kendinden geçenleri hayallerle dolu bir rüyadan uyandırıyor! Müzikli komedi oyunu “Tarla Kuşuydu Juliet”, WilliamShakespeare’in ünlü tiyatro eseri Romeo ve Juliet’e alternatif bir son üzerinden mizahi bir dille yaklaşıyor.

Sevinç Erbulak’ın hem huysuz Juliet hem de dadı rolünde; Engin Alkan’ın ise hem uyuşuk bir ev erkeği haline gelmiş Romeo hem de rahip rolünde seyirci karşısına çıktığı oyunda Shakespeare rolünü Fatih Al, çiftin ergen kızı Lukretia rolünü ise Mert Şişmanlar üstleniyor.

Usta tiyatrocu Engin Alkan’ın yıllar önce Şehir Tiyatroları’ndada yönettiği ve yine Sevinç Erbulak ile rol aldığı, uzun yıllar kapalı gişe oynayan “TarlaKuşuydu Juliet”, Ezop Sahne prodüksiyonu ve Engin Alkan rejisiyle sahneleniyor.

22 Kasım Pazartesi günü saat 20:30’da Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde tiyatro severlerle bir kez daha buluşuyor.

Yazan: Ephraim Kishon
Çeviren: Hale Kuntay
Yönetmen: Engin Alkan
Yapım: Ezop Sahne
Oynayanlar:
Engin Alkan (Romeo & Rahip)
Sevinç Erbulak (Juliet & Dadı)
Fatih Al (Shakespeare)
Mert Şişmanlar (Lukretia)

150 Dakika / 2 Perde / Komedi

ETİKETLER:
Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.