Taylor Swift rekorlara doymuyor

Ayfer Gürbüz
Edebiyat ve şarkılar onun için hayatın ta kendisi. Romanlara vurgun. Şarkılara sürgün. Kitaplardaki ruhların, şarkılardaki notaların peşinde. Aynı zamanda iki de evladın… İletişim: alesperler@gmail.com

ABD’li şarkıcı Taylor Swift rekorlara doymuyor. Time tarafından Yılın Kişisi seçilen, Forbes tarafından açıklanan “Dünyanın En Güçlü Kadınları” listesinde beşinci sırada yer alan sanatçının 2023 yılında ABD’deki plak satışlarını domine ettiği de açıklandı. 

Taylor Swift rekorlara doymuyor. Müzik dünyasının zirvesindeki isimlerden Taylor Swift ile ilgili üst üste önemli haberler geliyor. 

Forbes’un “En Güçlü Kadınlar” listesinde beşinci sırada yer aldı.

Time dergisi tarafından Yılın Kişisi seçildi.

Taylor Swift rekorlara doymuyor

Taylor Swift başarılarıyla öne çıkarken 2023 yılında ABD’deki plak satışlarını domine ettiği de açıklandı. 

ABD’li şarkıcı Taylor Swift, müzik kariyeri boyunca aldığı ödüllerle tarihe geçti.

Taylor Swift, 2023 yılında ABD’de plak satışlarında adeta hakimiyet kurdu. Sanatçı, her 15 satıştan birini gerçekleştirdi.

Bu başarıyla Swift plakları en çok satan sanatçı listesinde üst üste üç kez zirvede yer aldı.

2022’de de satılan her 25 plak albümünden biri Swift’e aitti.

Billboard’daki raporlara göre, geçen yıl ABD’de 49,61 milyon plak satıldı. Satılan tüm plaklardan 3 milyon 484 bini yani sektörün toplamının yüzde 7’si Swift’e aitti.

Taylor Swift Yılın Kişisi

Taylor Swift, neden Yılın Kişisi seçildi? Hatırlayalım… Şarkılarıyla kırdığı rekorlar, dünya turnesiyle ses getirmesi, turne filmiyle sinema tarihine geçmesi, ABD ekonomisine olan büyük etkisi ve daha birçok başarısı Taylor Swift’e bu unvanı getirdi. Time dergisi Taylor Swift’i 2023 Yılın Kişisi (Person of the Year) seçti. 

Taylor Swift Yılın Kişisi

Amerikan iş dünyası dergisi Forbes dergisinin “Dünyanın En Güçlü Kadınları” listesinde beşinci sırada Taylor Swift yer aldı. 

100 kişilik listenin zirvesine en yakın isimlerden olan Taylor Swift, medya ve eğlence dünyasından “En Güçlü 10 Kadın” listesinde ise zirvede yer aldı.

Forbes, Taylor Swift ile ilgili makalesinde “Swift’in milyar dolarlık marka kimliğini nasıl oluşturduğu” başlığıyla şarkıcını ekonomi üzerindeki etkisini inceledi.

Swift, mart ayında başladığı turnesiyle şimdiden yüzlerce milyon dolar hasılat yaptı. Kasasına vergi sonrası 190 milyon dolar ekledi ve serveti 1 milyar doları geçti. Serveti Jay-Z ve Rihanna gibi isimlerin ardından on haneli rakama çıkan nadir sanatçılardan biri oldu.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.