Tekamül çinilere yansıdı

Varoluş temasıyla üretilen 30 çini eser “Tekalüm” adlı sergiyle sanatseverlerin ilgisine sunuluyor. İstanbul Üniversitesi Seramik, Cam ve Çinicilik programı öğretim görevlisi ve Kültür Bakanlığı Sanatçısı Kifayet Emel Özkul’un “Tekamül” sergisi, sanatseverlere kapılarını açtı.

Tekamül çinilere yansıdı

Tekamül çinilere yansıdı. Sanatçısı Kifayet Emel Özkul’un eserlerinin yer aldığı “Tekamül” adlı sergi Küçükçekmece Belediyesi Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde açıldı. 11 Mayıs’a kadar gezilebilecek sergide 30 adet çini eser bulunuyor. 

İstanbul Üniversitesi Seramik, Cam ve Çinicilik programı öğretim görevlisi ve Kültür Bakanlığı Sanatçısı Kifayet Emel Özkul’un “Tekamül” sergisi, sanatseverlere kapılarını açtı. Varoluş temasıyla, 30 adet çini eserine ev sahipliği yapan sergi, 11 Mayıs’a kadar gezilebilecek.

İstanbul Üniversitesi Seramik, Cam ve Çinicilik programı öğretim görevlisi ve Kültür Bakanlığı Sanatçısı Kifayet Emel Özkul, çini çalışmalarını “Tekamül” isimli sergide sanatseverlerle buluşturdu. Küçükçekmece Belediyesi Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki serginin açılışına, Küçükçekmece Belediyesi Kültür Müdürü Salih Çevik ve çok sayıda sanatsever katıldı. 30 adet çini eserinin yer aldığı sergi, 11 Mayıs’a kadar kapılarını açık tutacak.

Çalışmalarının özgün olmasına gayret ettiğine dikkat çeken Kifayet Emel Özkul, “Çalışmalarım genelde siyah-beyaz ve her eserimde bir mesaj veriyorum. İsra Suresi’nde ‘Her gecenin bir aydınlığı vardır’ diyor. Ben de dengeyi vurgulamak istedim. Peygamber Efendimizin sarığının rengi siyahtır. Siyahı çok seviyorum, siyah asalettir. Lale motiflerini kullanıyorum. Tekamül varoluştur. Her şey aslına geri döner. Bunu anlatmaya çalışıyorum” diye konuştu.

Editör: Pelin Çite

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.