İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali 6 Mayıs’ta

28.04.2017
A+
A-

İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali’nin dokuzuncusu “Şehir ve Hayal” temasıyla 6-11 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek.

İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali 6 Mayıs’ta

İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali 6 Mayıs’ta başlıyor. Türkiye’nin uluslararası ilk edebiyat festivali olan İTEF- İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali’nin dokuzuncusu “Şehir ve Hayal” temasıyla 6-11 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek.

İTEF’in 2017 programı kapsamında söyleşilerin, edebiyat panellerinin, öğrenci ve yazar buluşmalarının yanı sıra konserler, grafik performansları ve masal dinleme etkinlikleri gerçekleştirilecek. Bu seneki ana mekanlardan biri T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı İstanbul Ahmet Hamdi Tanpınar Müze Kütüphanesi olacak. 

Festivalin açılış etkinliği 6 Mayıs Cumartesi günü saat 18:00’de başlayacak. Masal anlatıcısı Beyza Akyüz, halka açık bir masal dinletisi gerçekleştirecek. Festival süresince mekanda altı günlük söyleşi serisi gerçekleşecek. Saat 14:00’te başlayacak “Yabancı Yazarlar Öğrencilerle Buluşuyor” etkinliklerinde yabancı yazarlar, çeşitli yaş gruplarından öğrencilerle bir araya gelecek.

Sedat Demir ve Sevengül Sönmez gibi isimlerin moderatörlüğünde gerçekleştirilecek edebiyat söyleşilerimizde ise “Mimari ve Hayal”, “Fantastik Edebiyat ve Kadın” gibi konularda söyleşiler düzenlenecek.

10 Mayıs Çarşamba saat 18:00’de başlayacak etkinlikliğimizde ise İskender Pala’nın okuyucuları ile son romanı “Karun ve Anarşist” üzerine konuşacak.

Detaylı program için bu linki tıklayın http://www.itef.com.tr/events

Etkinlik adresi: Alemdar Mah., Alemdar Cad. Alay Köşkü, 34122 Gülhane Parkı Girişi, Sultanahmet, Fatih/İstanbul

 

Editör: Pelin Çite

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.