Timur Selçuk’un vasiyeti neydi

14.11.2020
A+
A-

Türk müziğinde önemli eserler bırakarak dünyadan göçen Timur Selçuk’un vasiyetini eşi açıkladı.

Timur Selçuk’un vasiyeti neydi? Timur Selçuk’un vasiyetini eşi Handan Selçuk açıkladı. Türk müziğinin usta ismi Timur Selçuk, geçtiğimiz hafta 74 yaşında aramızdan ayrılmıştı.

Timur Selçuk’un vasiyeti ölümünün ardından eşi tarafından açıklandı. Handan Selçuk, usta ismin vasiyetiyle ilgili konuştu. 

Geçtiğimiz hafta yatağında uyurken kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren Timur Selçuk, ölümüyle herkesi yasa boğdu. Ani ölüm haberiyle yıkılan Handan Selçuk, “Öldüğünü kabul edemiyorum, bir vasiyeti vardı yerine getirdik” dedi.

Anma gecesi düzenlemeyin

Günaydın’a konuşan Handan Selçuk, “Evde uyurken, acı çekmeden ölmeyi isterdi. Allah duasını kabul etti. Yatağında uyurken öldü. Onun yokluğuna alışamıyorum. Eşim, öldükten sonra anma gecesi düzenlemeyin diye vasiyette bulundu. Biz de bu isteğine ailesi olarak saygı duyuyoruz. Onun için anma gecesi düzenlemeyeceğiz” dedi.

Öldüğünü hala kabul edemiyorum

Eşinin ölümünün ardından zor günler geçirdiğini söyleyen Handan Selçuk, sözlerine şöyle devam etti: “Yatağında uyurken öldü. Onun yokluğuna hiçbir zaman alışamayacağım. Ben onun öldüğünü hâlâ kabul edemiyorum. O ölmedi, hep biz ailesi ve sevenleriyle yaşayacak. Onun en büyük mirası Çağdaş Müzik Merkezi. Burayı yaşatmak için elimizden geleni sevenleriyle yapacağız. En son bir gece önce konuştuğumda keyfi çok yerindeydi. Çok ani kaybettik onu. Beni arayan, başsağlığı dileyen herkese çok teşekkür ederim.”

ETİKETLER:
Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.