Tiyatroda askıda bilet var

Tiyatroya maddi imkansızlığı nedeniyle gidemeyenlere yönelik ‘tiyatroda askıda bilet’ kampanyası başlatıldı. Bursa’nın Nilüfer ilçesindeki kampanya ile özellikle öğrenciler hedefleniyor.

Tiyatroda askıda bilet var

Tiyatroda askıda bilet var. Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu askıda bilet uygulaması ile maddi durumudan dolayı tiyatroya gidemeyenlere sosyal destek sağlanacak. 

Bursa’nın Nilüfer ilçesinde tiyatroya gitmek isteyip de maddi olanaksızlıktan dolayı bilet alamayanlara yönelik geleneksel yöntem uygulanacak. ‘Tiyatroda askıda bilet’ kampanyası ile toplumun tiyatroya olan ilgisi arttırılacak. Özellikle maddi imkanı olmayan öğrencilerin tiyatroya çekilmesi hedefleniyor. 

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, yeni sezon öncesi bir tanıtım toplantısı düzenledi. Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu için bu sezon bilet fiyatları 15 ve 20 TL olarak belirlendi. Turgay Erdem tiyatroda askıda bilet uygulaması başlattıklarını belirterek şöyle konuştu: “Maddi durumu uygun olmayan öğrenciler başta olmak üzere, her yaştan insanın faydalanabileceği uygulama kapsamında, internetten ya da gişeden bilet alan vatandaşlarımız isterlerse fazladan bir bilet alıp tiyatroda askıda bilet uygulamasına katılacaklar. Böylece sanatın-tiyatronun herkes için ulaşılabilir olmasına katkıda bulunacaklar. Ben inanıyorum ki Nilüferliler bu konuda duyarlı davranacaklardır.”

Nilüfer Tiyatro Festivali tüm sezon 

Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu 6’ıncı sezonunu bu yıl 2 Ekim’de açacak. 9 oyun sahnelenecek. Başkan Turgay Erdem, “Nilüfer Tiyatro Festivali artık tüm sezona yayılacak” dedi.

Yeni sezon, “Hayalinin Hayali” isimli oyunla başlayacak. “Hayalinin Hayali” isimli oyunun prömiyerine ve sezon açılışı 2 Ekim’de saat 20.00’de Nazım Hikmet Kültürevi’nde yapılacak. 

Sezon boyunca 2’si çocuklara yönelik olmak üzere toplam 9 oyun sergilenecek.

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, “2014’ten buyana da “Nilüfer Tiyatro” adıyla düzenli olarak her hafta perde açan tiyatromuz, seyircinin de artan ilgisiyle kurumsal bir kimlik kazandı.” dedi. 

Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu yeni sezonda iki yeni oyunu sahneye koyacak. Oyunlardan biri “Hayali’nin Hayali”, diğeri “Yangınlar”. Sezonun yeni çocuk oyunu Sihirli Keman. 

Daha önceki sezonlarda yoğun ilgi gören “Beni Bekleme Kaptan”, “Cambazın Cenazesi”, “III.Reich’in Korku ve Sefaleti”, “Kanlı Düğün” ve “Titanik Orkestrası” ile çocuk oyunu “Yeni Dünya Bir Uzay Macerası” adlı oyunlar da tekrar sahnelenecek.

Nilüfer Tiyatro Festivali’ni bu yıl bütün sezona yayma kararı aldıklarını ifade Başkan Turgay Erdem, “Ekim ayında başlayıp 2020 Nisan ayına kadar sürecek olan sezon boyunca, her ay festival oyunlarını farklı sahnelerde tiyatroseverlerin karşısına çıkaracağız.” dedi. 

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.