Tiyatrokare Ahududu ile sahnede

27.11.2016
A+
A-

Tiyatrokare Ahududu ile sahnede 25. Yılını kutluyor. Ülkemizin başarılı ve kalıcı tiyatro gruplarından olan Tiyatrokare, 25. Yıl oyunu olarak “Ahududu” ile 17 Aralık’ta izleyicilerin karşısında olacak.

25. tiyatro sezonuna Ahududu adlı yeni bir komedi ile selam veren, Tiyatrokare’nin oyuncuları arasında bu sezan Melek Baykal da yer alıyor. Oyunun başrollerinde, Ahududu kadınları olarak bu sezon Suna Keskin ve Melek Baykal olacak. Bu rolle Melek Baykal, uzun seneler sonra tekrar tiyatroda olacak. 

Oyundaki diğer rollerde Cem Güler, Halim Ercan, Bülent Seyran, Dicle Alkan, Birol Engeler, Özgür Yetkin görev alıyor. Bu oyunda bir ilk daha yaşanacak. Nedim Saban, perde arkasından perde önüne geçecek. Oyundaki deli tiplemesiyle Nedim Saban, izleyicinin karşısında olacak. Saban, seneler sonra bu rolle tiyatronun perde arkasından perde önüne geçecek. 

Ahududu, Joseph Kesselring’in “Arsenic and Old Lace” adlı eserinin Nedim Saban tarafından yeniden derlenmesiyle sahneye konuluyor. Oyun bir kara komedi. Dalının en iyi örneklerinden sayılıyor. “Ahududu”, insanları huzura kavuşturmak, yalnızlıklarından kurtarmak için zehirleyen Müşfike ile Mürşide ve onların çevresindekilerin hikayesini anlatıyor. 

Ahududu 17 Aralık’ta Kozyatağı Kültür Merkezi’nde perde diyecek. Aralık ayında Kadıköy Halk Eğitim Merkezi, Profilo Kültür Merkezi, Ankara Şinasi Sahnesi’nde sahnelenecek. Oyunun biletleri, 15 Kasım’dan sonra Biletix ve gişelerde satışa sunulacak.

Ahududu’nun künyesi:

Yazan: Joseph Kesselring

Uyarlayan/ Yöneten: Nedim Saban

Dekor: Barış Dinçel

Kostüm: Günnur Çaras

Yardımcı Yönetmen: Erdinç Doğan

Oyuncular: Suna Keskin/ Melek Baykal/ Nedim Saban/ Cem Güler/ Halim Ercan/ Bülent Seyran/ Dicle Alkan/ Birol Engeler/ Özgür Yetkin

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.