Tiyatrokare Anadolu turnesinde

Tiyatrokare Anadolu turnesinde. Anadolu’nun farklı şehirlerinde gösterimler yapacak olan Tiyatrokare bu yılın yeni oyunu Fosforlu’nun Hikayesi’ni sahneye koyacak.

Sadece bu değil, başka oyunlar da var elbette. Müziksiz Evin Konukları, Leyla’nın Evi de sahnelecek olan oyunlar arasında yer alıyor. Bunlarla birlikte çocuklar için de çeşitli oyunlar turne programında olacak.

Tiyatrokare Anadolu turnesinde repertuvarındaki üç farklı oyunla tiyatro severlerle buluşacak. Bahar aylarını Anadolu’nun farklı kentlerinde turnede geçirecek olan Tiyatrokare, sezonun yeni oyunu olan başrolünde Ayça Varlıer’in olduğu ‘Fosforlu’nun Hikâyesi’ ile izleyenlerle buluşacak.  Suna Keskin ve Ebru Cündübeyoğlu’nun ana rollerini paylaştığı ‘Müziksiz Evin Konukları’ ve altıncı yılına giren ‘Leyla’nın Evi’nin yanı sıra topluluğun çocuk oyunları da Tiyatrokare Anadolu turnesi programında şehir şehir gezecek. 

Tiyatrokare Anadolu turnesinde

Fosforlu’nun Hikayesi’nin programı

Suat Derviş’in klasikleşen romanı ‘Fosforlu Cevriye’den uyarlanan ‘Fosforlu’nun Hikâyesi’ Mersin, Ankara, Tekirdağ, Düzce, Bartın turnelerinin ardından 16 Nisan 20.30’da Kadıköy Halk Eğitim Merkezi, 17 Nisan 17.00’da Profilo Kültür Merkezi ve 27 Nisan 20.30’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde oynanacak. Ayça Varlıer’in başrolde olduğu müzikal, 8 ve 9 Nisan’da Uluslararası Adana Tiyatro Festivali’nin konuğu olacak.

Tiyatrokare Anadolu turnesinde

Suna Keskin alkışlanıyor

Tiyatrokare’de üç yıldır sergilenen, Neil Simon imzalı komedi ‘Müziksiz Evin Konukları’, 19 Mart 20.30’da Torium Sahne, 3 Nisan 17.00’da Profilo Kültür Merkezi’nde sahnelendikten sonra, Yalova, Çerkezköy, Çorlu, Ankara, Düzce turnelerinin ardından Kartal Tiyatro Festivali’nde sahnelenecek. Nedim Saban’ın Türkçe‘ye kazandırdığı ve yönettiği oyunun başrollerinde Suna Keskin ve Ebru Cündübeyoğlu oynuyor.

Tiyatrokare Anadolu turnesinde

Leyla’nın Evi altıncı yılında

Zülfü Livaneli’nin aynı adlı romanından uyarlanan ve Nedim Saban tarafından sahneye taşınan ‘Leyla’nın Evi’ altıncı yılında. Oyun 14 Nisan, 20.30’da Kozyatağı Kültür Merkezi’nde sahnelendikten sonra çıkacağı Ankara turnesinin ardından  600’ncü temsilini, Türkiye’nin farklı açıkhava tiyatrolarını kapsayan bir turnede kutlayacak.

Çocuklar için de oyunlar

Yetişkin oyunlarının yanı sıra Goody Çocuk Tiyatrosu işbirliği ile ‘Bir Dostluk Hikâyesi’ adlı çocuk oyununu Ege’nin farklı bölgelerinde sunacak olan Tiyatrokare, Anavarza Çocuk Tiyatrosu işbirliği ile hazırlanan ‘Bal Arıları ve Hınzır Ayı’yı Dünya Arıcılık Günü’nde Kastamonu’da sahneleyecek. Oyun, İstanbul’daki okullar ve kültür merkezlerinde de oynanmaya devam edecek. Geberit’in işbirliğiyle hazırlanan ‘Su Gelecektir’ adlı oyun ise su tasarrufunu anlatan bir sosyal sorumluluk projesi olarak üçüncü sezonuna, 22 Mart’ta Dünya Su Günü etkinlikleri kapsamında Kadıköy’de girecek.

Tiyatrokare’nin ayrıntılı oyun programına www. tiyatrokare.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.