TUDEM Edebiyat Ödülleri başvuruları başladı

17. TUDEM Edebiyat Ödülleri için başvurular başladı. Başvurularla ilgili şartname bu sayfanın en altındaki linkte yer almaktadır.

TUDEM Edebiyat Ödülleri başvuruları başladı. TUDEM Edebiyat Ödülleri, çocuk ve gençlik edebiyatına çağdaş ve özgün eserler kazandırmak amacıyla düzenleniyor.

17. TUDEM Edebiyat Ödülleri için adaylar, çocuk edebiyatında resimli kitap, yetişkin edebiyatında ise roman dallarında yarışmaya başvurabilecek. 

Ödüller, 2003 yılından bu yana düzenleniyor. Hem çocuk hem yetişkin edebiyatı alanlarında gerçekleştiriliyor. Yarışmalarda birincilere 10.000 TL, ikincilere 7.500 TL, üçüncülere 5.000 TL para ödülü verilecek. Bununla birlikte İzmirli heykeltıraş Ozan Ünal tarafından tasarlanan ödül heykelleri de ödül olarak verilecek. 

Son katılım tarihi 1 Kasım 2019 olan Tudem Edebiyat Ödülleri’nde, kazanan eserlerin Tudem Yayın Grubu’nun Uçanbalık ve Delidolu markaları tarafından yayıma hazırlanması planlanıyor.

Tudem Yayın Grubu’nun 35 yıllık yayıncılık birikiminin en değerli meyvelerinden biri olan Tudem Edebiyat Ödülleri, tarafsız duruşu, nitelikli eserleri ön plana çıkaran yapısıyla edebiyat dünyasının önemli referanslarından biri olma özelliği taşıyor.

17. TUDEM Edebiyat Ödülleri Çocuk Edebiyatı Seçici Kurulu şu isimlerden oluşuyor:

Ayfer Gürdal Ünal
Can Göknil
Deniz Üçbaşaran
M. Banu Aksoy
Sedat Sever

17. TUDEM Edebiyat Ödülleri Yetişkin Edebiyatı Seçici Kurulu şu isimlerden oluşuyor:
Asuman Kafaoğlu-Büke
Beliz Güçbilmez
Ceyhan Usanmaz
Hüseyin Kıran
Oylum Yılmaz

Şartname için buraya tıklayınız.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.