Tuna Kıvrımı Trump Sahne’de prömiyer yapacak

03.11.2020
A+
A-

Fatih Al ve Emel Çölgeçen’in rol aldığı Tuna Kıvrımı adlı oyunun prömiyeri Trump Sahne’de yapılacak. İki kişilik oyun komik, sıcak, sempatik ve ilgi çekici bir hikayeyi anlatıyor.

Tuna Kıvrımı Trump Sahne’de prömiyer yapacak. Macar Yazar Ferenc Karainthy’nin kaleme aldığı oyun 6 Kasım Cuma günü saat 20:30’da sergilenecek. 

Fatma Çiğdem Aydın’ın Türkçeye çevirdiği oyunun rejisörlüğünü Gökçer Genç yaptı. Tuna Kıvrımı’nın oyuncu kadrosunda Fatih Al ve Emel Çölgeçen yer alıyor.

Prodüksiyonlarıyla yurt içi ve yurt dışında birçok kez turne yapmış Kuzgun Yapım’ın yeni oyunu ‘Tuna Kıvrımı’, Demir Perde döneminde Macaristan’ın Tuna Nehri üzerinde bir kafeteryada çalışan garson bir kadın ile mesai bitiminin son dakikalarında içeri giren erkek bir müşteri arasında geçen komik, sıcak, sempatik ve ilginç bir hikayeyi konu alıyor.

Trump Sahne, kontrollü sosyal hayata geçiş kapsamında COVİD-19’a karşı tüm önlem ve tedbirlerini almış olarak kapılarını açıyor. Yüzde 100 taze hava ile iklimlendirilen 500 kişilik Trump Sahne’de seyirciler, birer sıra atlayıp üçer koltuk boş bırakarak oyunu izleyecekler. Girerken ateşleri ölçülecek olan izleyiciler, sürekli dezenfekte edilen salonda oyunu maskeli olarak izleyecek.

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.