Tunç Başaran’ın cenaze vasiyeti

Türk sinemasının ünlü yönetmeni Tunç Başaran cenaze töreni için bir vasiyette bulunmuş. Tunç Başaran cenaze töreni için hayattayken istediği uygulama yerine getirilecek.

Tunç Başaran’ın cenaze vasiyeti üzerine ailesi ve yakınları harekete geçti. Tunç Başaran’ın cenazesi son yolculuğuna Bandırma’da kılınacak namaz sonrası uğurlanacak.

Türk sinemasının ünlü yönetmeni Tunç Başaran geçtiğimiz gün tedavi gördüğü kanser hastalığına yenik düşmüştü. Tunç Başaran’ın cenazesi ile ilgili vasiyeti uygulanacak. 

Tunç Başaran, 12 yıldır Bandırma’da annesi yazar Pakize Başaran ile birlikte yaşıyordu. Başaran’ın yumuşak doku tümörü tedavisi gördüğü ve solunum yetmezliğinden vefat ettiği açıklandı. 

Tunç Başaran, bir süredir tedavi İstanbul’da Göztepe Medeniyet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi görüyordu. 

81 yaşında hayatını kaybeden Tunç Başaran’ın cenazesi bugün Şakirin Camisi’nden doğduğu memleketi Bandırma’ya uğurlanacak.

Tunç Başaran’ın cenaze töreni 19 Aralık 2019 Perşembe günü Karacaahmet Şakirin Camisi’nde öğle namazının ardından yapılacak. İstanbul’daki cenaze namazının ardından Tunç Başaran’ın naaşı Bandırma’ya götürülecek. 

Tunç Başaran, vasiyeti üzerine 20 Aralık Cuma günü Bandırma Haydar Çavuş Camii’nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından sonsuzluğa uğurlanacak. 

ETİKETLER:
Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.