Türk İşi Dondurma filminin konusu ve oyuncuları dikkat çekiyor

Türk İşi Dondurma filminin vizyon tarihi belli oldu. 15 Mart 2019 tarihinde yani filmin konusuyla örtüşen tarihte vizyona girecek. Film Çanakkale Savaşı’nı merkeze alıyor.

Türk İşi Dondurma filminin konusu ve oyuncuları dikkat çekiyor. Yönetmenliğini Can Ulkay’ın yaptığı Türk İşi Dondurma filminin konusu gerçek hayattan alındı.

Türk İşi Dondurma filminin oyuncuları Ali Atay, Şebnem Bozoklu, Erkan Kolçak Köstendil. Başrolde bu üç isim oynuyor.

Filmin senaryosunu Gürkan Tanyaş kaleme aldı. Türk İşi Dondurma filminin vizyon tarihi de açıklandı. Film 15 Mart 2019 tarihinde sinemalarda seyirciyle buluşacak.

Türk İşi Dondurma filminin konusu

Türk İşi Dondurma, Çanakkale Savaşı’nı anlatıyor. Aslında direkt olarak savaşı değil, Çanakkale’ye Avustralya’dan gelmek isteyen iki Türk’ün macerası sinemaya geliyor.

Yıl 1915. Çanakkale Savaşı, Türk tarihinin varlık mücadelesinin en önemli savaşlarından biri yaşanmaktadır. Avustralya’da iki Türk yaşamaktadır. Biri geçimini devecilik yaparak, diğeri dondurma satarak sağlamaktadır.

Memlekette savaş çıktığını öğrenen iki genç adam, Çanakkale’ye cepheye gitmek için harekete geçerler. Ancak, savaşta Avustralya askerleri Türkler’e karşı mücadele etmektedir. ANZAK askerleri arasında Avustralyalılar’ın da olması, iki Türk gencin ülkeden çıkış izni almalarına engeldir. Yani, Avustralyalı yetkililer iki Türk gencin ülkelerine gitmesine izin vermez.

Avustralya’da başka Türkler de yaşamaktadır. Avustralya devleti, Türkler aleyhine propagandaya başlar. İngilizler, Avustralya’da savaşa götürmek üzere asker devşirmek için broşür dağıtmaktadır.

İki kahraman Türk, ülkelerinde veremedikleri mücadeleyi Avustralya’da verecektir.

Türk İşi Dondurma filminin oyuncuları

Türk İşi Dondurma filminin baş rollerinde Şebnem Bozoklu, Erkan Kolçak Köstendil ve Ali Atay oynuyor. Gerçek bir öyküden uyarlanan filmin diğer oyuncuları ise şu isimlerden oluşuyor: Will Thorp, Marleen Mathews, Tristan Alexander ve James Farley. Filmde ünlü sinema oyuncusu İsmail Hacıoğlu da konuk oyuncu olarak yer alıyor.

Türk İşi Dondurma filminin son fragmanı

Türk İşi Dondurma filminin yapımcısı Dijital Sanatlar, yeni bir fragman yayınladı. Filmdeki komedi ve duygusal öğeleri ön plana çıkartan görüntülerde konuk oyuncu İsmail Hacıoğlu sürprizi de yer alıyor. Türk İşi Dondurma filminin son fragmanı, izleyebilirsiniz.

 

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.