İlk Adım 1919 filminde Damla Sönmez başrolde

“Sibel” filmi ile adını duyuran genç oyuncu Damla Sönmez şimdi de Halit Ergenç ile başrol oynayacak. İlk Adım 1919 filminde Damla Sönmez, İclal rolünü canlandıracak.

İlk Adım 1919 filminde Damla Sönmez başrolde

İlk Adım 1919 filminde Damla Sönmez başrolde Halit Ergenç ile birlikte rol alacak. “Sibel” filmiyle ünlenen oyuncu Damla Sönmez, sinemanın ünlü aktörlerinden Halit Ergenç ile aynı filmde oynayacak. Genç oyuncu İlk Adım 1919 filminin başrolünde yer alacak.

Damla Sönmez, İlk Adım 1919 filmi için hazırlıklarına başladı. Film, Mustafa Kemal Atatürk ve yakın silah arkadaşlarının kader yolculuğunu anlatıyor.

Halit Ergenç, filmde Mustafa Kemal Atatürk rolünü oynayacak. Damla Sönmez ise ‘İclal’ karakteriyle Halit Ergenç’e eşlik edecek.

Dünya çapındaki festivallere katılarak ödüller alan “Sibel” filminde başrol oynayan Damla Sönmez, İlk Adım 1919 filmi için seçildi. Yeni film projesinin hazırlıklarına başladı.

‘Sibel’ filmi 6 Mart’ta Fransa’da vizyona girdi. Oyuncu, yeni film projesi için Paris’ten İstanbul’a geldi.

İlk Adım 1919 filminin yönetmenliğini Abdullah Oğuz yapacak. Damla Sönmez, filmde İclal karakterini canlandıracak.

Film, TAFF Pictures’ın yapımcılığında sinemaya gelecek.

İlk Adım 1919 filminin konusu

İlk Adım 1919 filminin konusu Milli Mücadele’de önemli bir sembol olan Bandırma Vapuru’ndaki macera dolu yolculuğu işliyor. Anadolu işgal altındadır. Milletin son umudu Bandırma Vapuru’ndaki Mustafa Kemal Atatürk ve yakın silah arkadaşlarındadır. Bu kurtuluş yolculuğunda yaşananlar beyaz perdeye gelecek.

İlk Adım 1919 filminde Bandırma vapuru

‘İlk Adım 1919’ filminin bugüne dek yapılmış en büyük bütçeli Atatürk filmi olacağı belirtiliyor. Film için hazırlıklar tamamlandığı, 1974 yapımı bir tankerin Tuzla’daki tersanede Bandırma Vapuru’nun sadık kalınarak yeniden inşa edildiği belirtiliyor.

Bandırma Vapuru’nun iç dizaynı, Beykoz Kundura Fabrikası platolarında bire bir ölçüllerde imal edildi. O dönemin ihtişamını yansıtan ünlü Saltanat Vagonu da Sirkeci Garı’nda atölyelerde işin erbabı ustalar tarafından imal edildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.