Türk sineması şokta 8 film vizyona girmeyebilir

27.12.2018
A+
A-

Türk sinemasında büyük bir kaos yaşanıyor. Sinema salonu işletmecileri ile film yapımcıları arasında büyük bir kriz var. Bu kriz gösterim gününü bekleyen ünlü oyuncuların filmlerinin vizyona girmeme ihtimalini gündeme getirdi.

Türk sineması şokta 8 film vizyona girmeyebilir. İddiayı Hürriyet yazarı Cengiz Semercioğlu gündeme taşıdı. Ünlü oyuncular Cem Yılmaz, Şahan Gökbakar, Mahsun Kırmızıgül, Yılmaz Erdoğan filmleri sezonda vizyona girmeyebilir. Neden mi?

Cengiz Semercioğlu’nun yazısından faydalanarak hazırladığımız haberden okuyalım…

Geçtiğimiz günlerde Yılmaz Erdoğan’ın “Organize İşler 2 / Sazan Sarmalı” filminin vizyon tarihinde erteleme olduğu duyurulmuştu. Bu ertelemenin nedeni tam olarak anlaşılamamıştı. 

Türk sinema sektöründeki krizin ilk işaret fişeği Organize İşler 2 / Sazan Sarmalı filmi ile yandı. 

Kriz, kavga, anlaşmazlık… adı her ne ise şu anda sinema salonu işletmecileri ile film yapım şirketleri arasında büyük bir kaos yaşanıyor. Bu problem de filmlerin vizyona girmesini tehlike altına soktu. 

Sinema salonu işletmecileri arasında krizin başını çeken Mars Grubu’nun olduğu belirtiliyor. Film yapımcıları haklarının verilmediğini iddia ediyorlar. 

Cengiz Semercioğlu şöyle yazıyor: “Film yapımcıları haklarının verilmediğini, promosyonlarla bilet fiyatlarının sürekli yükseltildiğini söylüyor. Türkiye’nin en büyük sinema işletmecisi Mars Grubu sattığı biletin yanına mısır-meşrubat promosyonları ekliyor. Hatta yüksek seyircinin olduğu seanslarda zaman zaman bunu zorunlu kılıyor” 

Cengiz Semercioğlu aralarında Cem Yılmaz ve Şahan Gökbakar gibi isimlerin bunun üzerine boykot kararı aldığını da öne sürdü. 

Semercioğlu, anlaşma sağlanmazsa vizyona girmeyecek film listesini de paylaştı: 

— Organize İşler 2: Sazan Sarmalı  (Yılmaz Erdoğan)

— Kara Komik Filmler (Cem Yılmaz)

— Recep İvedik 6 (Şahan Gökbakar)

— Mucize 2: Aşk (Mahsun Kırmızıgül)

— Çiçero (Erdal Beşikçioğlu)

— Öldür Beni Sevgilim (Murat Boz, Seda Bakan)

— Bir Aşk İki Hayat (Bergüzar Korel, Engin Akyürek)

— Can Dostlar (Güldüy Güldüy ekibi)

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.