Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi Muğla’da açılışa hazırlanıyor

Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi Muğla’da açılışa hazırlanıyor

Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi Muğla’da açılışa hazırlanıyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin 2018 yılı Mart ayında temelini attığı Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi’nin açılışı için geri sayım başladı. 

43 milyon lira harcanan tesiste çalışmalar tamamlanmak üzere. Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi 4 bloktan oluşuyor. Çok amaçlı salon, kreş, çocuk atölyesi, sanat atölyeleri, dijital kütüphane, sergi salonu, spor salonu, kitap kafe ve kapalı otopark tesiste bulunuyor.

Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi içerisinde yazar Oktay Akbal ve Ünal Türkeş’in kişisel kütüphaneleri ve arşivleri de ziyaretçilerini ağırlayacak.

Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi Muğla merkezde bulunuyor. Kültür ve sanatı günlük hayatın içine entegre edeceği düşünülen tesis komşu olduğu Kışla Parkı, Gençlik Merkezi ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi ile bütünleşerek birçok sosyal aktiviteye ev sahipliği yapacak.

Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi 4 bloktan oluşuyor. A Blok’ta 1000 kişilik çok amaçlı salon ve 304 kişilik seminer salonu, B Blok’ta kitap kafe, spor salonu ve ofisler, C Blok’ta çocuk atölyesi, 100 öğrenci kapasiteli kreş, halk ve çocuk kütüphanesi, D Blok’ta atölyeler, sergi salonu ve kafeden oluşuyor. Ayrıca etkinlik terası, çalışma salonları ve 314 araçlık kapalı otoparkı bulunuyor.

Muğla’nın Anadolu medeniyetlerini coğrafyasında ve kültüründe yaşatan özel bir şehir olduğunu söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün kültürün ve sanatın şehri Muğla’ya Türkan Saylan’ın isminin verildiği böyle bir yatırımı kazandırdıkları için gururlu olduklarını belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.