“Türklerin Savaşı” konseri CRR’de

14.04.2022
A+
A-

Les Essences Oda Orkestrası, dört konseri kapsayacak uluslararası turnesinin ilk ayağında İstanbul’da konuk olacak.

“Türklerin Savaşı” konseri CRR’de

“Türklerin Savaşı” konseri CRR’de müzik severlerle buluşuyor. 15 Nisan Cuma akşamı düzenlenecek olan konser keman sanatçısı Önder Baloğlu ve kurucusu olduğu Les Esences Oda Orkestrası tarafından verilecek. 

Çalışmalarını Almanya merkezli olarak sürdüren keman sanatçısı Önder Baloğlu ve kurucusu olduğu Les Esences Oda Orkestrası 15 Nisan’da Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda sahneye çıkacak.

Almanya’nın Essen şehrinde kurulan oda orkestrası Les Essences, dört konseri kapsayacak uluslararası turnesinin ilk ayağında İstanbul’da konuk olacak.

Baloğlu, Türkçede ‘Esans’ anlamına gelen oda orkestrası Les Essences ile birlikte vereceği konserde, Viyana kuşatmasından itibaren Avrupa kültüründe büyük bir iz bırakan Osmanlı kültürünü, W.A.Mozart, H. I. F. Biber, J. J. Fux ve A. Schmelzer gibi barok ve klasik dönem bestecilerinin eserleri ile ele alan ‘’Kahvenin Avrupa Yolculuğu -Türkenschlacht“ programını sanatseverlerle buluşturacak.

Yapılan açıklamada “İstanbul konserinde Kahvenin Avrupa Yolculuğu-Türkenschlacht programıyla buluşacak sanatseverler, barok ve klasik dönemin besteleri eşliğinde kültür ve müzik tarihi yolculuğuna çıkacaklar” denildi. Türkenschlacht, Türklerin Savaşı anlamına geliyor.

Önder Baloğlu İstanbul konserinde, Mozart’ın ‘’Türk Konçertosu’’ lakaplı 5 numaralı keman konçertosunu çalarken, Mozart’ın zamanındaki gibi solist olarak orkestrayı da yönetecek. Önder Baloğlu Lahey Kraliyet Konservatuarı ve Folkwang Sanat Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak ders de veriyor.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.