Türkücü İsmail Hazar koronavirüs yoğun bakımında

Ünlü türküsü İsmail Hazar, koronavirüsün İngiltere varyantına yakalandı. Sanatçı yoğun bakımda tedavi altına alındı.

Türkücü İsmail Hazar koronavirüs yoğun bakımında tedavi altına alındı. İsmail Hazar’ın yaşadığı sağlık problemini Instagram hesabından Seyhan Soylu (Sisi lakaplı) duyurdu.

İsmail Hazar koronavirüse yakalandı. Sanatçının yoğun bakımda olduğu duyuruldu.

Seyhan Soylu videolu paylaşımında “Şu anda hastanenin kafesindeyiz. Size çok üzücü bir haber vermek istiyorum. İngiltere’den gelen mutasyona uğramış olan korona olmuş.” ifadelerini kullandı.

İsmail Hazar’ın sağlık durumu hakkında paylaşımda bulunan Seyhan Soylu, sanatçının yoğun bakımda olduğunu açıkladı. 

Soylu, İsmail Hazar’ın dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) İngiltere varyantına yakalandığını söyledi: ”Böyle bir haberi vermek istemiyordum ama Türk Halk Müziğinin en efendi, en beyfendi şahsiyetlerinden biri olan İsmail Hazar, şu anda yoğun bakımda.” dedi. 

İsmail Hazar, İstanbul’daki özel Türkiye hastanesinde tedavi altında tutuluyor. 

İSMAİL HAZAR KİMDİR?

1960’ta Kahramanmaraş’ta doğan İsmail Hazar, Hazanım, Sensiz Saatler, Düğün Bayram ve Hazar 10 albümlerini çıkardı.

İsmail Hazar, Hazar, Arama Beni, Bal Köpüğüm, Zay Oldu, Az Bana, Meçhul, Doğmuş Gibiyim, Hazanım, Sen Benden Gittin Gideli, Senden Uzakta, İntihar, Unutabilmirem, Helin, Zevzek, Sessiz Gemi gibi birçok şarkıyı seslendirdi…

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.