U2 Kiev metrosunda konser verdi

Ukraynalılara moral vermek ve destek olmak amacıyla dünyaca ünlü rock grubu U2, Kiev metrosunda konser verdi.

Dünyaca ünlü rock grubu U2 Kiev metrosunda konser verdi. Ukrayna’ya destek amacıyla U2 grubu Kiev metrosunda hafızalara kazınan bir konsere imza attı.

Rock grubu U2’nun üyeleri Bono ve The Edge konserde Kievlilerle kucaklaştı. 

Ukrayna’ya destek olmak için Kiev metrosundaki U2 konserine halkın yoğun ilgisi vardı. Sürpriz konser için teşekkür etmek amacıyla toplanan Ukraynalılar gruba eşlik etti.

Dünyaca ünlü İrlandalı rock grubu U2’dan Bono ve The Edge, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski’nin talebi üzerine Kiev metrosunda konser verdi. Dün gerçekleşen Kiev metro istasyonunda konserde ikili, ‘With or Without You’ ve ‘Angel of Harlem’ gibi klasikleşen eserlerini ve Ben E. King’in ‘Stand by Me’ (Yanımda ol) şarkısını seslendirdi.

Grubun solisti Bono, ‘Stand by Me’ şarkısını söylerken sözleri, ‘Stand by Ukraine’ (Ukrayna’nın yanında ol) olarak değiştirdi.

U2 grubu, konser öncesi resmi hesaplarından bir mesaj yayınlayarak, “Başkan Zelenski, bizi Ukrayna halkıyla dayanışma gösterisi olarak Kiev’de konser vermeye davet etti ve biz de bunu yapmaya geldik” dedi.

Öte yandan metroda gitar eşliğinde akustik konser veren ikiliye performansları sırasında, Rusya’ya karşı savaşmak için ülkenin ordusuna katılan ve askeri kıyafetler içindeki bir grup Ukraynalı da eşlik etti.

Zelenski, kısa bir süre önce Grammy’de ABD’li müzisyenleri, performanslarını ve yeteneklerini savaş hakkındaki ‘gerçeği anlatmak’ için kullanmaları için çağrıda bulunmuştu.

Grubun performansı Zelenski’nin bu çağrısından yaklaşık bir ay sonra gerçekleşti.

 

 

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.