Üç Kuruşluk Opera CAS sahnesinde

Bertolt Brecht tarafından 1928’de yazılan Üç Kuruşluk Opera adlı müzikli oyun CAS tarafından sahnelenecek.

Üç Kuruşluk Opera CAS sahnesinde

Üç Kuruşluk Opera CAS sahnesinde seyirciyle buluşacak. Cihangir Atölye Sahnesi (CAS) Oyun Atölyesi öğrencileri tarafından hazırlanan ve önceki gösterimlerde büyük beğeni kazanan “Üç Kuruşluk  Opera” adlı müzikli oyun 13 Kasım 2019 Çarşamba  saat 20.30’da Cihangir Atölye Sahnesi’nde seyirciyle buluşacak.

Üç Kuruşluk Opera, Bertolt Brecht tarafından 1928’de yazıldı. Oyunun müziklerini Miraç Özar yaptı. Serpil Göral’ın yönettiği oyunun ışık tasarımını Onur Alagöz, koreografisini Hicran Akın, şan eğitimini Ekin Bezirganoğlu ve müzik direktörlüğünü Erkan Karaosmanoğlu yaptı.

“Üç Kuruşluk Opera” adlı müzikli oyun ilk kez İngiliz yazar John Gay tarafından sahnelendi. 1728’de ilk sahnelendiğinde çok ses getiren oyun, Dilenciler Operası’ndan 20. yüzyılın iklimine uyarlandı. Sinemaya da aktarılan “Üç Kuruşluk Opera”, güncelliğini her dönemde korumuş, tiyatro ve tasarımı şaşırtıcı bir biçimde buluşturan müzikli bir gösteri.

Brecht’in tiyatro tarihinde çok önemli bir yere sahip eseri “Üç Kuruşluk Opera”, maceralarla dolu bir anti kahramanlar dünyası aracılığıyla sadece geçmişe ışık tutmakla kalmıyor, bugünün dünyasına ait çok somut gerçekleri işleyerek, günümüzü farklı bir bakış açısıyla yorumlamaya da imkân tanıyor. Oyun, ahlak değerlerini irdeleyip savaşın korkunçluğunu sergilerken, müzikal açıdan zengin ve esprili biçiminden de ödün vermiyor.  

Ülkemizde farklı topluluklarca seyirciyle buluşturulan “Üç Kuruşluk Opera” adlı müzikli oyun şimdi CİHANGİR ATÖLYE SAHNESİ (CAS) Oyun Atölyesi öğrencileri tarafından sahneleniyor. Oyunda; Ayça Öztürk, Canberk Dikmen, Deniz Özçelik, Emrah Erginöz, Erdi Göksu, İlke Demiröz, Kübra Ayçiçek, Müge Bozkurt, Osman Onur Can, Rabia Gözde Yıldız, Sadık Seven rol alıyor.

 

Cihangir Atölye Sahnesi (CAS) yalnız kendi sahnesinde değil farklı şehirlerde de seyirci karşısına çıkmaya devam edecek.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.