Üçüncü Kısa Film Kolektifi Festivali

21.02.2018
A+
A-

Kısa film severler için Kadıköy’de keyifli bir buluşma gerçekleştirilecek. Üçüncü Kısa Film Kolektifi Festivali 1-16 Mart 2017 tarihleri arasında Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi’nde düzenlenecek.

Üçüncü Kısa Film Kolektifi Festivali

Üçüncü Kısa Film Kolektifi Festivali başlıyor. Bu sene üçüncüsü düzenlenecek olan ve kısa film severlerin büyük ilgiyle takip ettikleri Kısa Film Kolektifi Festivali, 01-16 Mart 2017 tarihleri arasında Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi’nde düzenlenecek.

Festivalde kısa film gösterimlerinin yanı sıra “Kolektif Muhabbet” adı altında sinemanın önemli isimleriyle  söyleşiler ve “Görüntünün Yolculuğu” isimli fotoğraf sergisi de düzenlenecek.

Festival, yurt içinde ve yurt dışında kısa film festivallerinde kaçırılan ya da tekrar izlenmek istenen kısa filmlerin izlenmesine olanak sağlıyor. Amatör ve profesyonel sinemacıları aynı platformda buluştuğu üçüncü Kısa Film Kolektifi Festivali, 01-16 Mart 2017 tarihleri arasında Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Kısa Film Kolektifi Festivali sayesinde kısa film severler, Filmmor, Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, Uluslararası İstanbul Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali, Documentarist, Canlandıranlar, Sürdürülebilir Yaşam Filmleri, Woman Make Movies Seçkisi, Engelsiz Filmler Festivali Seçkisi, İzmir Kısa Film Festivali Seçkisi ve Kısa Film Kolektifi Seçkisi Festivali’nde gösterilen birbirinden güzel kısa filmleri izleme fırsatı bulabilecek.

Festival kapsamında ayrıca, “Kolektif Muhabbet” adı altında sinemanın önemli isimleriyle söyleşiler ve “Görüntünün Yolculuğu” isimli fotoğraf sergisi de düzenlenecek.

“Görüntünün yolculuğu” sergisi ile görüntülerinin tarihsel yolculuğuna tanıklık edilecek

Kısa Film Kolektifi Festivali kapsamında 01-16 Mart 2017 tarihleri arasında Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi’nde ziyaret edilebilecek “Görüntünün yolculuğu” sergisi ile, kısa ve uzun filmleriyle tanınan görüntü yönetmenlerinin, hafızalarda yer eden kareleri oluştururken geçirdikleri süreci, doğadan, sanattan, hayattan nasıl beslendiklerini ve bu etkinin filme nasıl yansıdığını görmek mümkün olabilecek.

“Filmlerde gördüğümüz görüntüye giden yol nerelerden geçer” düşüncesinden yola çıkılarak düzenlenen sergide Uğur İçbak’ın Av Mevsimi, Son Mektup ve The Cats, İlker Berke’nin Oyun İçinde Oyun, Gülen Gözler Matinesi, Sevdije Kastrati’nin Ninni ve Dönüş, Meryem Yavuz’un Salı filmlerinin görüntülerinin tarihsel yolculuğuna tanıklık edilebilecek.

“Kolektif Muhabbet” söyleşileri

2 Mart 2017 Cuma günü saat 20.00’da düzenlenecek Kıvanç Sezer’le “Kısadan Uzuna” söyleşisi ( Söyleşi öncesi saat 18:00’da “Babamın Kanatları” ve “Kaç Para” filmleri izlenebilecek)
3 Mart 2017 Cumartesi günü saat 14.00’da Kısa İyidir ve Parazit Film’in kurucularından Heval Hazal Kurt ve Selçuk Ahmet’le “Kısa Üzerine Kısa Kısa” söyleşisi
3 Mart 2017 Cumartesi günü saat 15.00’da Gülen Gözler Matinesi ekibiyle Siz Ayrı Dünyaların İnsanısınız! Yeşilçam’dan Yeni Türkiye Sineması’na üzerine söyleşisi
4 Mart 2017 Pazar günü 15.00’da Murat Evgin’le, Sinema ve Müzik söyleşisi

 

Editör: Pelin Çite

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.