George Perris konseri CRR’de

21.02.2018
A+
A-

Müzik dünyasının pırıltılı genç sesi George Perris konser için Türkiye’ye geliyor. İstanbul’da Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda sanatseverlerle buluşacak olan George Perris konseri için geri sayım başladı.

George Perris konseri CRR’de

Beş farklı dilde şarkı söyleyen dünyaca ünlü solist George Perris konseri CRR’de 28 Şubat’ta yapılacak. İngilizce, Fransızca dahil beş farklı dilde söylediği şarkılarla CRR’de sanatseverlere buluşacak olan  George Perris, dünya medyası tarafından “altın ses” olarak değerlendiriliyor. 

Lara Fabian, George Perris için “çılgınca seviyorum” diyor. Dünya medyası ise genç solisti “altın ses” olarak nitelendirirken aynı zamanda “tüyleri ürperten yorumcu” ve “mütevazı bir yıldız” olarak da yansıtıyor.

New York Lincoln Center, Paris Le Zenith, Montreal Place des Arts gibi dünyanın en önemli merkezlerinde ve 40’tan fazla ülkede sahneye çıkan Perris; 2014’te ünlü tenor Mario Frangoulis ile İstanbul ve Ankara’da sahne almıştı.

George Perris, 28 Şubat Çarşamba 20:00’de Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda Türk müzikseverlerle buluşacak.

Lara Fabian, Justin Hayward, Madeleine Peyroux gibi uluslararası üne sahip sanatçılarla sahne alan Perris, “Babam ve Oğlum” müziklerinin bestecisi Evanthia Reboutsika, üç Akademi Ödüllü efsane besteci Michel Legrand gibi isimlerle yaptığı çalışmalarla da tanınmaktadır.

“I will wait for you” “Je suis malade” “Pios fovate tin agapi” parçalarıyla hafızalarda yer eden genç solist, İngilizce, Fransızca dahil beş farklı dilde söylediği şarkılarla CRR’de sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak.

“Müzik benim için sınırı olmayan bir şey. Müzik aşkın, özgürlüğün ve umudun sesidir” diyen George Perris, müzik çalışmalarının yanında eğitim alma olanağı bulunmayan öğrencilere burs sağlayan The Horatio Alger Association organizasyonunun Uluslararası Elçisi olarak çalışıyor.

 

Editör: Serdar Tunatürk

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.