Ümit Yesin vefat etti – Usta oyuncunun cenazesi ne zaman

Usta oyuncu Ümit Yesin vefat etti. 65 yaşındaki ünlü oyuncu Ümit Yesin’in ölümü sanat dünyasını yasa boğdu.

Ümit Yesin vefat etti – Usta oyuncunun cenazesi ne zaman

Ümit Yesin vefat etti – Usta oyuncunun cenazesi ne zaman? Televizyon dizilerinin ünlü oyuncusu Ümit Yesin 65 yaşında hayatını kaybetti. 

Tiyatro, dizi ve sinema filmlerinin karakter oyuncusu Ümit Yesin’in ölümü sanat camiasını yasa boğdu. Ümit Yesin cenazesi ile ilgili bilgi paylaşıldı.

Ümit Yesin’in cenaze namazı Şakirin Camii’nde kılınacak. Ümit Yesin’in cenaze namazı öncesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde tören yapılacak.

Ümit Yesin’in cenaze namazı 

Özellikle televizyon dizileri ile ünlenen Ümit Yesin’in vefatı sanat dünyasında üzüntüyle karşılandı. Ümit Yesin 20 Mart 2019 Çarşamba günü toprağa verilecek.

Aynı gün saat 11:00’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde bir tören yapılacak. Sevenleri ve sanatçı dostlarının katılacağı törenin ardından cenaze namazı öğleyin Şakirin Camii’nde kılınacak. Ümit Yesin bu camiiden Ümraniye Ihlamurkuyu Mezarlığı’na son yolculuğuna uğurlanacak. 

Ümit Yesin kimdir

Ümit Yesin, 28 Ocak 1954 Ankara’da doğumludur. İstanbul’da yüksek okul ve konservatuar öğrenimini tamamladı. Tiyatroya 1970 yılında Bakırköy Halkevi’nde başladı. Amatör olarak başladığı tiyatro oyunculuğu serüveninde Üstün Asutay’ın sahibi olduğu Bakırköy Komedi Tiyatrosu’nda profesyonel olarak devam etti. Daha sonra Muammer Karaca, Ümit Yesin’i konservatuara girmesi için teşvik etti. 

Genellikle yardımcı oyuncu rollerinde oynadı. Müjdat Gezen Tiyatrosu, Tiyatrokare gibi topluluklarda çalıştı. 

Ümit Yesin, 1989 yılında TRT’de yayınlanan Hanımın Çiftliği adlı dizideki Kabak Hafız rolünü oynadı. 2007 yılında Yol Arkadaşım adlı dizide Rıza Elmastaş karakterini canlandırdı.

Onun en uzun soluklu dizilerinden biri Çiçek Taksi oldu. Çiçek Taksi’nin Şeker Kazım’ı izleyici tarafından çok sevildi. Cennet Mahallesi’nde ise Muharrem, Akasya Durağı’nda Duran Ağa karakterleri ile televizyon seyircisinin gönlünde taht kurdu. 

ETİKETLER:
Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.