Ünlü Afgan sinemacıdan Türkiye’ye teşekkür

Dünyaca ünlü Afgan sinemacı Sahraa Karimi, ülkesinde yaşanan gelişmeleri sosyal medyadan yaptığı “Bizi öldürmeye geliyorlar” paylaşımıyla duyurmuştu.

Ünlü Afgan sinemacıdan Türkiye’ye teşekkür… Afganistan’ın sinema dalında dünyaca ünlü ismi Sahraa Karimi, ülkesindeki gelişmeleri sosyal medyadan paylaşarak yaşadığı korkuyu duyurmuştu. Sahraa Karimi, Taliban başkent Kabil’e girdiğinde çektiği ve sosyal medyadan paylaştığı videosunu paylaştıktan sonra dünya çapında dikkat çekmeyi başarmıştı.

“Bizi öldürmeye geliyorlar” diyerek yaşadığı korkuyu anlatan Karimi, Afganistan dışına çıktığını aktarırken kendisine yardımcı olan Türkiye, Ukrayna ve Slovakya’ya teşekkür etti.

Afganistan’da devlet destekli film şirketi Afgan Film’in başına getirilen ilk kadın olan Karimi, Kabil sokaklarında hakim olan dehşet verici havayı dünyayla paylaşırken, “Bizi öldürmeye geliyorlar” demişti.

Çekya ve Slovakya’da eğitim gören ve 2012 yılında Afganistan’a dönen 35 yaşındaki yönetmen, Instagram hesabından paylaştığı videoyla Taliban’ın girdiği Kabil sokaklarındaki olağanüstü havayı yansıtmıştı. Videoda Karimi’nin “Taliban şehre girdi ve biz kaçıyoruz. Herkes korkuyor” dediği duyuluyordu.

Karimi, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda ise şunları aktarmıştı:

“Taliban Kabil’i kuşattı. Biraz para çekmek için bankaya gidecektim, kapatmışlar ve tahliye etmişlerdi. Bunun yaşandığına hâlâ inanamıyorum, bunu kimi yaptı. Lütfen bizim için dua edin. Tekrar çağrı yapıyorum: Bu büyük dünyanın insanları, lütfen sessiz kalmayın. Bizi öldürmeye geliyorlar.”

ETİKETLER:
Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.