VakıfBank Kültür Yayınları yayın hayatında

Yayın dünyasında yeni bir banka daha yerini aldı. Vakıf Bank, yayınlarıyla okurlarla buluşacak. İş Bankası, Yapı Kredi gibi bankaların yanında Vakıf Bank da yayınevi kurdu. VakıfBank Kültür Yayınları yayın hayatına başladı.

VakıfBank Kültür Yayınları yayın hayatında

VakıfBank Kültür Yayınları yayın hayatına başladı.  VakıfBank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, yıl içinde geniş bir yelpazede pek çok kitabın okuyucuyla buluşacağını belirtti.

‘Kültür Yayınları’na hayat veren VakıfBank tarih, felsefe, insan ve toplum bilimleri, sanat, iktisat, klasikler, çocuk ve akademik nitelikteki kitapları okurlarla buluşturmayı hedefliyor.

VakıfBank Kültür Yayınları’nın (VBKY) kuruluşunun duyurulması nedeniyle, Beyazıt Devlet Kütüphanesi’nde bir toplantı düzenlendi.

VBKY Ve Benzersiz Kitap

VakıfBank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, VBKY logosunda bulunan ‘vb’ ibaresini ‘ve benzersiz’ olarak yorumladıklarını söyledi. Özcan, “VBKY’nin hikâyesi, geçmişe olan saygımız ve geleceğe duyduğumuz sorumluluğumuzla başladı. Kültür-sanat yaşamını önce milli, ardından evrensel düzeyde zenginleştirip yaygınlaştırmak, emanet edilen varlık ve değerleri koruyup geliştirerek gelecek nesillere aktarmak kuruluşumuzdaki temel hedeflerimizdir. Kültür yayıncılığı alanında benzersiz nitelikte, saygın, altyapısı güçlü, özel işler yapmak arzusundayız” diye konuştu.

Mehmet Emin Özcan, VakıfBank Kültür Yayınları’nın tanıtım toplantısında

Genel Müdür Özcan, sözlerine şöyle devam etti: “Yayın politikamız doğrultusunda toplumu aydınlatan, şuuru yüksek, ufuk açıcı, nitelikli eserlerle okuyucunun karşısına çıkacağız. VakıfBank Kültür Yayınlarımız, öncelikli olarak Türkiye ve dünyada edebiyat, düşünce, sanat vb. alanlara damga vurmuş, klasikleşmiş eserlerin basımını gerçekleştirecek. Bu minvalde seçilen eserlerin klasikliği, geldikleri kültür evrenine yaptıkları katkı ve bu katkının günümüzle bağıntısı birincil seçim kriterimiz olacak. Ayrıca yeni neslin kitap okuma alışkanlığını da göz önünde bulundurarak dijital kitap yayıncılığı da yapacağız.”

VBKY, TÜYAP Kitap Fuarı’nda 

Geçmişten geleceğe köprü olan VakıfBank’ın kültür dünyasına katkıda bulunacağını kaydeden Özcan, VBKY’nin ilk olarak TÜYAP Kitap Fuarı’nda okuyucuyla buluşacak.

VBKY “Ve Benzersiz Kitap”  sloganını belirledi. VBKY, 6 aylık hazırlık sonucu, yayın dünyasında yerini aldı. Başlangıçta 20’ye yakın nitelikli kitabın basımı gerçekleştirildi. 100’e yakın kitabın da yayın havuzuna alındığı ve yayın kuruluna sunulduğu belirtildi. Tıpkıbasımlar ve ilk basımlar gibi referans kitaplara, Türk ve dünya klasiklerinden özel arşiv serilere ve çok satan yazarların eserlerine hayat vermeyi hedeflendiği açıklandı.

Sanat alanında, klasiklerle birlikte sanat tarihi incelemelerini ve sanata özendirici eserlerin de VBKY’den çıkacağı kaydedildi. Çocuklar için de eserlerin yayınlar arasında olacağı belirtildi.

Editör: Serdar Tunatürk

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.