En büyük kitap buluşması başladı

10.11.2018
A+
A-

37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı kapılarını açtı. Türkiye’nin en büyük kitap buluşması İstanbul’da Beylikdüzü’nde başladı. Dokuz gün sürecek fuara bu yıl da rekor katılım bekleniyor.

Türkiye’nin en büyük kitap buluşması bugün başladı. TÜYAP 37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı bugün kapılarını ziyaretçilerine açtı. Kitap fuarı ile birlikte aynı fiziki alan içinde ARTİST 2018 / 28. İstanbul Sanat Fuarı da aynı anda sanatseverleri ağırlamaya başladı. 

TÜYAP tarafından, Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile düzenlenen 37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, bugün törenle açıldı. ARTİST 2018 / 28. İstanbul Sanat Fuarı için de aynı alanda açılış töreni düzenlendi.

10 Kasım Cumartesi günü saat 12.00’de İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, 37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Onur Yazarı Sayın Selim İleri, TÜYAP Kültür Fuarları Danışma Kurulu Başkanı Doğan Hızlan, Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Sayın Kenan Kocatürk ve TÜYAP Kültür Fuarları Genel Koordinatörü Deniz Kavukçuoğlu’nun katılımıyla her iki fuarın açılışı yapıldı. 

Beylikdüzü’ndeki fuar alanına gelenler her yıl olduğu gibi yine iki kıymetli fuarı ziyaret olanağına sahip olacaklar. Görece olarak İstanbul merkezine uzaklığı her yıl gündeme gelen TÜYAP Beylikdüzü Fuar Merkezi’ndeki kitap fuarına ulaşım için metrobüsün tercih edilmesi öneriliyor. Yoğun trafik nedeniyle geçtiğimiz senelerde özel araçları ile gelenlerin sıkıntı yaşadıkları hatırlatılıyor.  

37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nın ana teması “Hayatı Edebiyatla Kuşatmak” olarak açıklanmıştı. 

Fuarın Onur Yazarı Selim İleri olarak duyurulmuştu.

Fuara yurt içi ve yurt dışından 800 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılıyor. Dokuz gün boyunca panel, söyleşi, şiir dinletisi ve çocuk atölyelerinden oluşan 300 kültür etkinliği ve binlerce imza gününde yazarlar okurlarıyla bir araya gelecek. 

İstanbul Kitap Fuarı, hafta içi 10.00-19.00, hafta sonu 10.00-20.00 saatleri arasında, İstanbul Sanat Fuarı ise sabah 11.00’den itibaren ziyaret edilebilir. Her iki fuar 18 Kasım Pazar akşamı saat 19.00’da sona erecektir.

Editör: Kenan Kaldan

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.