Will Smith tokat için konuştu – Oscar törenindeki tokat

29.03.2022
A+
A-

94. Oscar Ödülleri gecesine Will Smith’in tokatı damga vurmuştu. Ünlü oyuncu, sunucu Chris Rock’ı tokatlamasının ardından ilk kez bir açıklama yaptı.

Will Smith tokat için konuştu. Oscar törenindeki tokat olayı ödüllerin önüne geçti. En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü alan Will Smith, sahnede Chris Rock’ı tokatlamıştı.

Oscar törenindeki tokat anından sonra Will Smith ilk kez konuştu.

94. Oscar Ödülleri törenininde ödül açıklaması için sahnede bulunan komedyen sunucu Chirs Rock, Will Smith’in hışmına uğradı.  Olayı hatırlatalım, sonra Will Smith’in Oscar’daki tokatı için yaptığı açıklamayı paylaşalım.

Oscar Ödülleri olarak da bilinen ve sinema dünyasının en prestijli ödüllerinden olan 94. Akademi Ödülleri töreni canlı yayınlanıyordu.

Ödül gecesinde Will Smith & Jada Smith çiftinin açık ilişki yaşamasıyla ilgili espriler yapıldı. Ünlü çift bunlara gülerek karşılık verdi. Smith çifti daha önce yaptıkları açıklamalarda evliliklerini dinamik tutmak için başkalarıyla birlikte olduklarını dile getiriyordu. Ancak bu kez komedyen Chris Rock, Jada Smith’in saç kıran hastalığı ile ilgili bir espri yaptı. İşte o an olanlar oldu…

Jada Smith, bir süredir saç kıran hastalığıyla mücadele ediyor ve bu nedenle için saçlarını kazıtmıştı. Chris Rock’ın saçlarıyla ilgili espri yapmasından Jada Smith rahatsız oldu.

Will Smith, ilk başta espriye güldü Ancak eşinin üzüldüğünü görünce sinirlerine hakim olamayarak sahnede gidip Rock’a “Karımın adını ağzına alma” diyerek tokat attı. Yayıncı kuruluş ise ortalığın bir anda gerilmesinin ardından programın sesini kapattı.

Chris Rock şikayetçi olmadı 

Rock, tokat yedikten sonra soğukkanlılığını korumuş ve Los Angeles Polis Departmanına göre, suçlamada bulunmayı reddetmişti.

Hollywood’daki Dolby Tiyatrosu’nda yaşanan olayın ardından, Kral Richard filmindeki oyunculuğuyla “En İyi Aktör” ödülünü almak üzere sahneye çıkan siyahi oyuncu Will Smith, olay için Akademi Yönetiminden ve diğer adaylardan özür dilediği konuşmasında gözyaşlarını tutamamıştı.

Tören sonrasında Akademi Yönetimi, sahnede yaşanan olayla ilgili, “Akademi şiddeti hiçbir şeklini tasvip etmez.” şeklinde bir tweet atmış, paylaşımın altında Smith’i eleştiren birçok yorum yapılmıştı.

Will Smith tokat için ne dedi

Jada Smith’e yaptığı şakayı kaldıramayarak komedyen sunucu Rock’a tokat atan Smith, Instagram paylaşımında, Akademi’den, sunucu Chris’ten, geceye katılanlardan ve dünyanın dört bir yanından izleyen herkesten özür dilediğini belirtti.

Smith yazılı açıklamasında, “Şiddetin her türlüsü zehirli ve yıkıcıdır. Dün geceki Akademi Ödülleri’ndeki davranışım kabul edilemez ve affedilemezdi.” ifadesini kullandı.

Şaka yapmanın mesleğinin bir parçası olduğunu belirten Smith, “Ancak Jada’nın tıbbi durumuyla ilgili bir şaka benim için çok fazlaydı ve duygusal tepki verdim.” açıklamasını yaptı.

Siyahi oyuncu sunucu Chris Rock’a da seslenerek, “Senden herkesin önünde özür dilemek istiyorum Chris. Haddimi aştım ve yanıldım. Utandım ve davranışlarım olmak istediğim adama yakışmadı. Sevgi ve nezaket dünyasında şiddete yer yoktur.” diye yazdı.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.