Yalçın Menteş son yolculuğa uğurlandı

Türk tiyatrosunun ünlü isimlerinden Yalçın Menteş, son yolculuğuna uğurlandı. Menteş’in cenazesi Pendik Yeni Şeyhli mezarlığında toprağa verildi.

Yalçın Menteş son yolculuğa uğurlandı

Yalçın Menteş son yolculuğa uğurlandı. Geçtiğimiz gün hayatını kaybeden Yalçın Menteş son yolculuğuna uğurlandı. Yalçın Menteş’in cenazesi Pendik Yeni Şeyhli mezarlığında toprağa verildi. 

Yalçın Menteş için Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde tören düzenlendi. Sanatçının naaşı sahnede bayrağa sarılı olarak bekletildi. Tören sonrası Yalçın Menteş’in naaşı Bostancı Tatarağası Camii’ne getirildi

Yalçın Menteş’in cenaze törenine Türker İnanoğlu, Hamdi Alkan, Süheyl ve Behzat Uygur, Umut Oğuz, Necmi Yapıcı, Hakan Yılmaz sanat camiasından katılan bazı isimlerdi. 

Yalçın Menteş’in oğlu Atilla Menteş babasının zatürre olduğunu belirterek “Zaten akciğer kanseri vardı. Üstüne bir de bu hastalık gelince hastaneye kaldırıldı. Ben bu gelişmeleri askerdeyken öğrendim. İzin alıp geldim. Yoğun bakımdaydı.” dedi. 

Yalçın Menteş’in cenaze namazı Bostancı Tatarağası Camii’nde kılındı. Menteş’in cenazesi Pendik Yeni Şeyhli mezarlığında toprağa verildi. 

Yalçın Menteş, alkol tedavisi görmüştü. Akciğer kanseri ile mücadele ediyordu. Diyabet hastalığı bulunan sanatçı, kangren olan bir bacağını kaybetmişti.

Türk tiyatrosunun sembol isimlerinden Yalçın Menteş, televizyon dizileriyle ünlenmişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.