Yapı Kredi Kültür Sanat’ta Ekim ayı etkinlikleri

04.10.2019
A+
A-

Yapı Kredi Kültür Sanat Ekim ayı etkinlik programı açıklandı. Söyleşiler ve gösterilerle kültür sanat hayatımıza heyecanlı ve keyifli buluşmalar sunuluyor.

Yapı Kredi Kültür Sanat’ta Ekim ayı etkinlikleri kültür sanat hayatına yeni heyecan ve boyut katacak. 

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık (YKKSY)’ın Ekim ayı programında Ahmet Ümit’ten Füruzan’a ve Ömer F. Oyal’a kadar birçok yazarla söyleşi yer alıyor. Sanattan psikolojiye, bilimden edebiyata hatta sihire birçok etkinlik Yapı Kredi Kültür Sanat’ın Ekim ayı programında bulunuyor. 

Yapı Kredi Kültür Sanat söyleşileri 

8 Ekim Salı günü saat: 18:30

Loca’da yapılacak olan söyleşide Ahmet Ümit, okurlarıyla bir araya gelecek. Polisiye edebiyatın önde gelen yazarlarından Ahmet Ümit, bu yıl bütün eserleriyle Yapı Kredi Yayınları ailesine katıldı. Yeni kitabı Aşkımız Eski Bir Roman YKY’den yayımladı.

Ahmet Ümit yeni kitabından, polisiye türünden ve polisiye yazarı olmaktan söz edecek. Başkomser Nevzat’ın yıllar içinde yeni yollara sapan hikâyesine, yazmakta olduğu ve yazmayı planladığı kitaplara değinecek.

15 Ekim Salı günü saat: 18:30

Türkiye’nin grafik tasarım alanında önde gelen isimlerinden Yurdaer Altıntaş, geçen Temmuz’da aramızdan ayrıldı. Yurdaer Altıntaş’tan ilham alan genç kuşak tasarımcıları onu anıyor.

Geçen aylarda YKY tarafından Yurdaer’i Anlatmak: Yurdaer Altıntaş’ın Yapıtlarına Kesintisiz Bir Bakış kitabı yayımlandı. 

Loca’da düzenlenecek olan söyleşide, sanatçı, öğrencisi Esen Karol ve kitabın hazırlanma sürecinde kendisini yakından tanımış olan Umut Altıntaş tarafından anlatılacak.

22 Ekim Salı günü saat: 17:00

YKY yazarlarını okurlarla buluşturan “Oda’nın Konukları” söyleşi dizisi yeni sezona Zaman Lekeleri adlı romanıyla 2019 Notre-Dame de Sion Edebiyat Ödülü’nü kazanan Ömer F. Oyal’la başlıyor.

Oda’da yapılacak olan söyleşide Ömer F. Oyal, romanlarını ve roman yazım süreçlerine etki eden unsurları okurlarıyla tartışacak.

26 Ekim Cumartesi günü saat: 19:00

Türk edebiyatının en büyük yazarları arasında yer alan Füruzan, Loca’nın konuğu oluyor. Fotoğrafçı-yazar Lütfi Özgünaydın, “Fotoğraf ve Edebiyat Sohbetleri” kapsamında objektifini bu kez Füruzan’a çevirdi.

Firuzan’ın yaşamından anları belgeleyen fotoğrafları bir görsel sunum haline getirdi. Özgünaydın, Loca’da yapılacak olan söyleşide önce bu fotoğrafları izleyicilerle paylaşacak ve ardından Füruzan’la yaşamı ve kitapları üzerine bir söyleşi yapacak.

Yapı Kredi Kültür Sanat Gösteri 

31 Ekim Perşembe günü saat: 20:00

Çağdaş dans sanatçısı Canan Yücel Pekiçten, All About The Heart (Yüreğe Dair) adlı solo performansında üç ayrı kadının kalbini açıyor.

Üç farklı operaya konu olmuş kadın karakterlerin öyküsünü sahneye sarsıcı bir yorumla taşıyan sanatçı, Der Zwerg Lied’in kraliçesi, Madam Butterfly’ın Cio-Cio-San’ı ve Fince yazılmış ilk opera olan Pohjan Neito’nun aynı adlı karakterini kadın bakış açısıyla yeniden var ediyor. Bu üç ayrı solo yapıtta, cinsiyetçi bir bakışla yaratılmış kadın karakterlerin “şekil değiştirmesine” tanıklık edilecek. 

İlk kez Göteborg’da ve 21. İstanbul Tiyatro Festivali’nde sahnelenen eser İtalya, İspanya, Fransa’nın ardından Yapı Kredi Kültür Sanat’ta izleyiciyle buluşuyor.

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Dil Tarih Coğrafya mezunudur. Türk hikayeciliği konusunda mikro tarih çalışmaları bulunmaktadır. Kültür sanat etkinlikleri, yazar buluşmaları, söyleşiler düzenlemektedir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.