Yaşar Kemal anısına Merhaba konseri

Yaşar Kemal ölümünün beşinci yılında Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık tarafından düzenlenecek olan ‘Merhaba’ konseriyle anılacak.

Yaşar Kemal anısına Merhaba konseri… Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık, tüm eserleri YKY’den yayımlanan Yaşar Kemal’in ölümünün beşinci yıldönümünde müzikle anıyor. 

Yaşar Kemal anısına Merhaba konseri 28 Şubat Pazartesi günü saat: 19:00’da Loca’da yapılacak.

‘Merhaba’ konserinde Yaşar Kemal’in yaşamında ve eserlerinde yer bulan türküler, onun eserlerinden bestelenen parçalar ve onunla özdeşleştirilen şarkılar yer alacak. Ferhat Livaneli Orkestrası’nın yorumlayacağı eserlerin hikayelerini müzik yazarı Murat Meriç aktaracak. Meriç aynı zamanda plaklarda kalmış parçaları dinletecek. Fotoğraflar ve videolar da etkinliğe eşlik edecek.

28 Şubat 2015’te aramızdan ayrılan edebiyatımızın kilometre taşı Yaşar Kemal, Çukurova’nın dengbejlerini dinleyerek büyüdü. Torosların köylerindeki ağıt törenleri, çocukluğuna ve sonrasında romanlarına damgasını vurdu. Usta yazar, eserleriyle filmlere, tiyatro oyunlarına ve bestelere de ilham verdi. Zülfü Livaneli’nin onun şiirlerinden bestelediği “Merhaba” ve “Yalnızlık” kuşakları aşan bir üne kavuştu.

Ferhat Livaneli Orkestrası

Solist, Bağlama, Cura: Erdem Şimşek

Solist: Hasan Doğru

Keman, Akordeon: Özge Metin

Piyano: Zafer Çotal

Flüt: Defne Livaneli

Gitar, Düzenlemeler ve Vokal: Ferhat Livaneli

Etkinlik rezervasyonludur . Rezervasyonlar 21 Şubat 2022 tarihinde saat 10:00’da açılacaktır. Etkinlik Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın Youtube kanalından eşzamanlı paylaşılacaktır.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.