Adı Aylin oyunu galasında Ayşe Kulin ve Tuba Ünsal buluştu

25.02.2022
A+
A-

Ayşe Kulin’in romanı Adı Aylin tiyatro sahnesinde… Tuba Ünsal’ın sahneye taşıdığı Adı Aylin’in galası yapıldı. Galada Ayşe Kulin ve Tuba Ünsal bir araya geldi.

Adı Aylin oyunu galasında Ayşe Kulin ve Tuba Ünsal buluştu

Adı Aylin oyunu galasında Ayşe Kulin ve Tuba Ünsal buluştu. Yazar Ayşe Kulin’in yüzün üzerinde baskı yapan ve seksene yakın ülkede yayınlanan romanı Adı Aylin, tiyatro sahnesine taşındı. 

Tiyatro oyunu olarak sergilenen Adı Aylin için gala düzenlendi. Seyirciyle buluşan Adı Aylin oyununun galasında yazar Ayşe Kulin ile oyunu sahneye taşıyan Tuba Ünsal bir araya geldi. 

Adı Aylin oyunun galası 21 Şubat akşamı düzenlendi. Oyunda Aylin karakterine hayat veren Tuba Ünsal’ı sanatçı dostları ve yazar Ayşe Kulin yalnız bırakmadı. 

Aslı Filinta, Ayşe Boyner, Ayşe Kucuroğlu, Berrin Zorlu, Duygu Özaslan, Ece Sükan, Hatice Aslan, İbrahim Kutluay, Müge Boz ve Caner Erdeniz, Pelin Karahan gibi isimlerin katıldığı “Adı Aylin”in prömiyerinde oyun dakikalarca ayakta alkışlandı.

Aylin Devrimel Radomisli Cates’in prenseslikten Amerikan ordusuna katılmasına uzanan gerçek hayat hikayesi ve hala gizemini koruyan ölümünü anlatan, Ayşe Kulin’in kült eseri “Adı Aylin” prömiyerini 21 Şubat akşamı Zorlu PSM’de gerçekleştirdi.

Tuba Ünsal’ın üzerine senelerdir çalıştığı ve hayallerini süsleyen proje olarak tanımladığı oyunun prömiyerine romanın yazarı Ayşe Kulin de katıldı.

Başrolünü Tuba Ünsal’ın üstlendiği ve kadrosunda Aylin Aslım, Özgürcan Çevik, Selen Domaç, Ece Yüksel, Lilâ Gürmen, Ali Yoğurtçuoğlu, Gökçen Gökçebağ, Korhan Başaran, Kağan Uluca ve Sedat Can Güvenç gibi pek çok başarılı ismin yer aldığı oyunun yönetmen koltuğunda genç ve başarılı yönetmen Doğu Yaşar Akal oturuyor.

SM Production yatırımcı ortaklığı, Banu Atça’nın yürütücü yapımcılığı ve Turkcell’in iletişim sponsorluğunda hayata geçirilen dev prodüksiyon “Adı Aylin” seyircilerden tam not alırken oyun sezon boyunca Zorlu PSM’de tiyatro severlerle buluşmayı sürdürecek.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Tuba Unsal (@tubaunsal)’in paylaştığı bir gönderi

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.