Yavuz Özkan’ın cenazesi ne zaman nerede toprağa verilecek

Türk sinemasının ünlü yönetmeni Yavuz Özkan hayatını kaybetti. Yavuz Özkan’ın cenazesi yarın Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Yavuz Özkan’ın cenazesi ne zaman nerede toprağa verilecek

Yavuz Özkan cenazesi ile ilgili açıklama yapıldı. Ünlü yönetmen ve senarist Yavuz Özkan vefat etti. Organ yetmezliğinden geçtiğimiz günlerde yoğun bakıma kaldırılan Yavuz Özkan hayatını kaybetti. 

77 yaşındaki Yavuz Özkan’ın cenazesi ile ilgili açıklama yapıldı. Yavuz Özkan’ın cenaze namazı 24 Mayıs 2019 Cuma günü toprağa verilecek. Cenaze namazı ikindi vakti kılınacak. Yavuz Özkan, son yolculuğuna Zincirlikuyu Mezarlığı’na uğurlanacak. 

Yavuz Özkan, bir süredir tedavi gördüğü hastanede organ yetmezliği nedeniyle vefat etti. 

Yavuz Özkan, Türk sinemasının önemli yönetmenlerinden biriydi. 44 filmi sinemaya kazandırdı. Bunların arasında Film Bitti, Maden, Yengeç Sepeti, Hayal Kurma Oyunları, Bir Kadının Anatomisi gibi filmleri yer alıyor. 

Yavuz Özkan, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde tedavi altındaydı. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen organ yetmezliğinden hayata veda etti. 

 Yavuz Özkan, sinemada 27 ödül kazanmıştı. Maden işçiliği yapan ardından da dergi çıkaran Yavuz Özkan, sinemaya kısa filmlerle adım atmıştı. 1942, Yozgat doğumlu olan Yavuz Özkan’ın cenazesi 24 Mayıs Cuma günü sinema, sanat dünyasını bir araya getirecek. Yavuz Özkan’ın ölümü ile Türk sineması önemli bir ismi kaybetti. 

ETİKETLER:
Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.