Yeni Hababam Sınıfı fragmanı ve afişi

09.03.2019
A+
A-

Yeni Hababam Sınıfı fragmanı ve afişi yayınlandı. Türk sinemasının unutulmaz filmlerinden olan Hababam Sınıfı, yeni kadrosu ile ve günümüze uyarlanarak çekildi. Filmin afişi ve fragmanı yayınlandı.

Rıfat Ilgaz’ın unutulmaz eseri ‘Hababam Sınıfı’ yeniden sinemaya çekildi. Film ilk Hababam Sınıfı’nın olduğu okulda çekildi. Oynı okul, aynı sınıf ama yeni nesil gençlerle…

Hababam Sınıfı Yeniden filminde yeni karakterler var. Maceralar da yeni. Hababam Sınıfı Yeniden 5 Nisan 2019 tarihinde vizyona girecek.

Ülkemizin ‘medarı iftiharı’ Hababam Sınıfı yeni haylazlıkları ile seyirciyle buluşuyor. 2019 versiyon Hababam Sınıfı’nda Duba Nuri, Format Hasan, Racon Faruk, Yakışıklı ve Düldül karakterleri yer alıyor.

Merakla beklenen Hababam Sınıfı Yeniden filminin fragmanı ve afişi hazır.

Manitaleksia rahatsızlığı da ne ola ki?

Yeni Hababam Sınıfı filminde eski Hababam Sınıfı ile kimi paralellikleri bulacak seyirci. ‘Manitaleksia rahatsızlığı’ bunlardan biri. Eski Hababam elbette bilinen rahatsızlığa bu ismi verememişti. Yeni nesil Hababam’ın gençleri elbette teknoloji çağındalar. Kopyalarını son teknolojiden yararlanarak çekiyorlar. Haliyle ‘google uncle’ aracılığıyla da rahatsızlıklarına isim de koyuyorlar: manitaleksia.

Manitaleksia, ‘okulda kız olmama durumu’ olarak kısaca tanımlanabilir. Yeni Hababam Sınıfı gençleri bu durumdan elbette çok rahatsızlar.

Özel Çamlıca Erkek Lisesi’ni bir sürpriz beklemektedir. Yıllardır ‘erkek lisesi’ olan okul, şimdi karma eğitim sistemine geçecektir. Hababam sınıfını bir heyecan dalgası sarar.

Yeni nesil Hababam Sınıfı filminin kadrosunda Altan Erkekli ‘Mahmut Hoca’ rolünü canlandırıyor. Toygan Avanoğlu, Hande Katipoğlu, Sadi Celil Cengiz, Osman Alkaş, Hülya Duyar gibi isimler filmde rol alıyor.

Hababam Sınıfı’nın öğrencileri ise Yusuf Çim, Özge Özacar, Giray Altınok, Nazlı Pınar Kaya, Sami Aksu, Irmak Aydın, Fırat Albayram isimlerinden oluşuyor. 

Filmin yönetmeni Doğa Can Anafarta. Hababam Sınıfı Yeniden film fragmanını izleyebilirsiniz:

Hababam Sınıfı Yeniden filminin konusu

Hababam Sınıfı, Türkiye’nin en efsanevi sınıfı… Eğitim devam ediyor. Türk eğitim tarihinin gelmiş geçmiş en ‘geyik’ ‘eğlenceli’ sınıfı. Hababam ruhu, kuşaktan kuşağa aktarılır. Gelenekleri ve bağlı oldukları Hababam kuralları vardır. Ustalarına saygıyı da unutmazlar. Coşku hep aynı coşku…

Özel Çamlıca Lisesi karma eğitime geçiyor. Yatılı olan okula kız öğrenciler geliyor. Haliyle bu kızlı erkekli eğitim sisteminde aşklar, muhabbetler, hüzünler, aşrılıklar coşkular, arkadaşlıklar, dostluklar yer alıyor. 

Ama en doğal olanı belki de kızlarla erkekler arasındaki rekabet. Bu hikaye eski Hababam’da da vardı. Okula kız öğrenciler gelir ve farklı bir hava ortaya çıkar. Kızlar ve erkekler birbirine meydan okur. 

Hababam’ın haylazları Duba Nuri, Format Hasan, Racon Faruk, Yakışıklı ve Düldül, sınıfa yeni katılan kız öğrencilerle beraber önce rakip sonra müttefik olarak eğlenceli bir maceraya çıkarlar. 

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.