Yeşilçam dizisine soruşturma açıldı

BluTV’de ekrana gelen dönem dizisi Yeşilçam, bir döneme damga vuran merhum ünlü oyuncu Mine Mutlu’nun kızı Büşra Çulha tarafından şikayet edildi.

Yeşilçam dizisine soruşturma açıldı. Dijital platform BluTV’de ikinci sezonunda seyirciyle buluşmaya devam eden Yeşilçam adlı dönem dizisi merhum oyuncu Mine Mutlu’nun kızı Büşra Çulha tarafından şikayet edildi. 

Büşra Çulha, Yeşilçam dizisinde annesi Mine Mutlu’ya ait sırların için alınmaksızın açıklandığını belirterek BluTV ve Yeşilçam dizisi yapımcılarından şikayetçi oldu. 

Yeşilçam dizisinin başrollerinde Çağatay Ulusoy, Afra Saraçoğlu ve Selin Şekerci oynuyor. Selin Şekerci’nin canlandırdığı Mine karakteri nedeniyle Yeşilçam dizisi hakkında soruşturma açıldı. 

1990 yılında hayatını kaybeden Yeşilçam sinemasının ünlü oyuncusu Mine Mutlu’nun kızı Büşra Çulha, izinleri olmadan annesinin sırlarını açıklandığı için platformdan ve diziden şikayetçi oldu.

Sabah gazetesindeki habere göre başrollerinde Çağatay Ulusoy, Afra Saraçoğlu ve Selin Şekerci’nin yer aldığı Yeşilçam, 1960’lar Türkiye’sinin gölgesinde, altın çağını yaşamaya başlayan Yeşilçam’da bir yapımcının ayakta kalma hikâyesini anlatan bir dönem dizisi olarak yayın hayatına başlamıştı.

Başrollerinde Çağatay Ulusoy, Afra Saraçoğlu ve Selin Şekerci’nin yer aldığı Yeşilçam, 1960’lar Türkiye’sinin gölgesinde, altın çağını yaşamaya başlayan Yeşilçam’da bir yapımcının ayakta kalma hikâyesini anlatan bir dönem dizisi olarak yayın hayatına başlamıştı.

Yeşilçam’ın sevilen isimlerinin de konu alındığı dizide Selin Şekerci de bir döneme oynadığı filmler ile damga vuran ve 1990 yılında hayatını kaybeden Mine Mutlu’yu canlandırıyor.

Yeşilçam’ın sevilen isimlerinin de konu alındığı dizide Selin Şekerci de bir döneme oynadığı filmler ile damga vuran ve 1990 yılında hayatını kaybeden Mine Mutlu’yu canlandırıyor.

Fakat dizideki Mine karakteriyle ilgili bir kriz yaşandı. Mine Mutlu’nun ailesi hayatının dizi olmasından rahatsız oldu.

Mine Mutlu’nun kızı Büşra Çulha, dizide annesine saygısızlık yapıldığını belirterek “Annemin sırları iznimiz olmadan açığa çıkarıldı, şikayetçiyim” dedi. Çulha, “Annemin yaşam öyküsü ve anıları bizim iznimiz olmadan birebir kopyalanıp maddi kazanç elde edilmeye çalışılmıştır” ifadelerini kullandı. Çulha, “Annemin yaşam öyküsü ve anıları bizim iznimiz olmadan birebir kopyalanıp maddi kazanç elde edilmeye çalışılmıştır” ifadelerini kullandı.

Sabah gazetesindeki habere göre Çulha’nın platform ve yapım şirketi hakkında şikayette bulunduğu dizi hakkında soruşturma başlatıldı.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.